PGE Energia Ciepła wspiera odbiorców wrażliwych społeczenie

1568697006 krakow pge energia ciepla

fot: PGE Energia Ciepła

Program "Dzielimy się ciepłem" realizowany będzie w siedmiu lokalizacjach: w Gdańsku, Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze i Krakowie (na zdjęciu)

fot: PGE Energia Ciepła

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, angażuje się w pomoc odbiorcom wrażliwym społecznie  w lokalizacjach, w których ma swoje elektrociepłownie - poinformowały portal netTG.pl służby prasowe spółki.  Realizowany program „Dzielimy się ciepłem” jest elementem społecznego zaangażowania spółki.

Program skierowany jest do wybranych placówek i odbiorców wrażliwych społecznie. Realizowany będzie w siedmiu lokalizacjach: w Gdańsku, Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze i Krakowie. PGE Energia Ciepła w ramach programu przekaże w 2019 r. łącznie ponad 300 tys. zł.

PGE Energia Ciepła we współpracy z samorządami miast i lokalnymi organizacjami pożytku publicznego przekazuje wsparcie najbardziej potrzebującym odbiorcom korzystającym z ciepła sieciowego. Beneficjentami dofinansowania będą m. in. szpitale, domy dziecka, schroniska dla bezdomnych, domy starców oraz rodziny w ciężkiej sytuacji materialnej.

- PGE Energia Ciepła, jako producent ciepła i energii elektrycznej, jest niezbędnym elementem infrastruktury miast i życia ich mieszkańców. Tam, gdzie jesteśmy obecni dbamy przede wszystkim o bezpieczeństwo dostaw ciepła oraz lepsze i czystsze powietrze. Nie jesteśmy również obojętni na problemy lokalnych społeczności i angażujemy się w pomoc najbardziej potrzebującym. Cieszymy się, że dzięki przekazywanym przez nas środkom finansowym, możemy wesprzeć uboższych mieszkańców miast - podkreślił Wojciech Dąbrowski, prezes PGE Energia Ciepła.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Gliwice: Kolejna inwestycja. Rozpoczęła się budowa alei pieszo-rowerowej na południu miasta

W Gliwicach rozpoczęła się budowa pieszo-rowerowej Alei Noworybnickiej, przebiegającej równolegle do przelotowej ul. Rybnickiej w południowej części miasta - wynika z poniedziałkowej informacji lokalnego samorządu.

1734613290 katowice

Katowice zamówiły u Solarisa 15 autobusów miejskich na gaz

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Katowicach zamówiło u Solarisa piętnaście autobusów z napędem gazowym - podał w poniedziałek katowicki magistrat. Wartość umowy to 38 mln zł, z tego ponad 25 mln zł pokryją środki unijne.

Program CPN będzie stopniowo ograniczany

Ze względu na zmieniającą się sytuację na Bliskim Wschodzie zdecydowano o stopniowym ograniczaniu programu CPN - podało w poniedziałek Ministerstwo Finansów. Resort wskazał, że obniżka VAT będzie obowiązywać do 30 czerwca, a obniżka akcyzy wygasa 16 czerwca.

Wodne stacje czekają już na żeglarzy i motorowodniaków

Orlen uruchomił stacje nawodne na najważniejszych szlakach żeglarskich w Polsce – na Mazurach, Zalewie Zegrzyńskim oraz w Gdyni i Pucku. W wybranych lokalizacjach dostępna jest również atrakcyjna oferta sklepowa i gastronomiczna.