PGE Elektrownia „Turów” wraca do pełnej mocy

Turow elektorwnia ARC

fot: ARC

Przez brak dostaw węgla z zatopionej kopalni i awarię chłodzenia elektrownia "Turów" musiała poważnie ograniczyć produkcję prądu

fot: ARC

W Elektrowni „Turów” należącej do Polskiej Grupy Energetycznej uruchomiono blok nr 5 – dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez PGE. Obecna moc dyspozycyjna elektrowni wynosi 1198 MW.

 

Uruchomiony blok to piąta jednostka, która pracuje w zakładzie. W rezerwie pozostają cztery kolejne. Ich wyłączenie zostało spowodowane zakłóceniami, jakie wystąpiły po obfitych opadach deszczu w dniu 7 sierpnia. W chwili przerwania zapory PGE Elektrowni „Turów” pracowało 7 bloków.

 

Spółka prowadzi także na bieżąco działania zabezpieczające przy pompowni Witka. Obecnie trwa demontaż urządzeń pompowni. Przygotowywany jest również projekt tymczasowej grodzy skierowującej wodę przez pompownię oraz trwają badania gruntu pod grodze tymczasowe.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Przez upały na kilku odcinkach ograniczenia prędkości pociągów

Ze względu na wysokie temperatury na pięciu odcinkach tras kolejowych wprowadzono ograniczenia prędkości pociągów - przekazały w środę PKP PLK. W związku z pogodą zwiększono monitoring infrastruktury kolejowej, a także gotowość służb technicznych do ewentualnej reakcji.

„Całkowite odejście od węgla” w śląsko-małopolskim mieście

RCEkoenergia modernizuje elektrociepłownię w Czechowicach-Dziedzicach. Spółka z Grupy Unimot podpisała umowę z firmą Envirotech na zaprojektowanie, dostawę i montaż trzech gazowych kotłów parowych oraz kotła elektrycznego. - Nowa konfiguracja źródeł ma umożliwić całkowite odejście od węgla – zaznaczają w Unimot.

Rozmowy na ruchu Knurów o przyszłości JSW

Prezes JSW Bogusław Oleksy, zakończył cykl spotkań z pracownikami wszystkich kopalń spółki. Podczas rozmów przedstawił trudną sytuację finansową firmy i podkreślił, że obecne ceny rynkowe nie pokrywają kosztów działalności. Zaznaczył również, że aby przetrwać na wymagającym rynku, JSW musi przejść głęboką restrukturyzację i dostosować się do nowych warunków – poinformowała NSZZ „Solidarność” KWK Knurów-Szczygłowice.

Oszczędzajcie wodę. Gminy apelują do mieszkańców

Upał w połączeniu z suszą mocno dają znać o sobie. Kolejne samorządy proszą mieszkańców, by oszczędzali wodę.