Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

31.80 PLN (-0.22%)

KGHM Polska Miedź S.A.

293.00 PLN (-1.51%)

ORLEN S.A.

128.90 PLN (+5.62%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.39 PLN (-4.17%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.40 PLN (-5.66%)

Enea S.A.

21.08 PLN (-4.09%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (+2.37%)

Złoto

5 158.26 USD (0.00%)

Srebro

85.04 USD (-0.39%)

Ropa naftowa

100.51 USD (+3.75%)

Gaz ziemny

3.26 USD (+0.43%)

Miedź

5.84 USD (-0.78%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

31.80 PLN (-0.22%)

KGHM Polska Miedź S.A.

293.00 PLN (-1.51%)

ORLEN S.A.

128.90 PLN (+5.62%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.39 PLN (-4.17%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.40 PLN (-5.66%)

Enea S.A.

21.08 PLN (-4.09%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (+2.37%)

Złoto

5 158.26 USD (0.00%)

Srebro

85.04 USD (-0.39%)

Ropa naftowa

100.51 USD (+3.75%)

Gaz ziemny

3.26 USD (+0.43%)

Miedź

5.84 USD (-0.78%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

PGE chce przenieść siedzibę spółki z Warszawy do Lublina

Stadion narodowy pge

fot: PGE

Sponsorem tytularnym Stadionu Narodowego w dalszym ciągu będzie PGE Polska Grupa Energetyczna

fot: PGE

PGE chce przenieść siedzibę spółki z Warszawy do Lublina - wynika z projektów uchwał NWZ zwołanego na 30 marca. W uzasadnieniu projektu uchwały podano, że zmiana siedziby związana jest z koniecznością podjęcia działań w kluczowych obszarach takich jak m.in. kontrola kosztów, czy podążanie za trendami na rynku pracy.

- Zmiany rynkowe w świecie post-COVID przekładają się na zwiększoną presję na pozyskiwanie talentów, zwłaszcza na wysokokonkurencyjnym rynku warszawskim. Średni wzrost pensji w gospodarce o 9,8 proc. w 2021 r. i wyższa rotacja tworzą utrudniony dostęp do zasobów ludzkich oraz ryzyko niekontrolowanego wzrostu kosztów osobowych spółki PGE, zgodnie z koncepcją budowy sprawnych Centrów Usług Wspólnych wyszczególnioną w strategii grupy z 19 października 2020 r., odpowiedziało na te wyzwania, lokując nowotworzone Centrum Wiedzy i Rozwoju w Lublinie. Zmiana siedziby pozwoli na pozyskiwanie nowych talentów na atrakcyjnym pod względem dostępności i kosztów rynku lubelskim - napisano w uzasadnieniu.

Dodano, że potencjalny wzrost rotacji pracowników (9,5 proc. - 2021 r.) może naruszyć ciągłość biznesową i ograniczyć szansę PGE na skuteczną konkurencję na rynku. Ryzyko to - jak podała spółka - może zrealizować się z powodu wzrastającej rotacji na rynku oraz przewidywaną lukę talentu w PGE wynikającą z odejść na emeryturę dzisiejszych pracowników w wieku 55-65 lat.

Ponadto PGE ocenia, że pandemia przyspieszyła wcześniej postępujące zmiany w sposobie pracy.

większył się poziom akceptacji pracy zdalnej wśród pracodawców. Zmiany w charakterystyce pracy zarówno wymagają dopasowania się PGE do wymagań pracodawcy przyszłości, jak i pozwalają na przyspieszenie dynamiki transformacji dzięki mocniejszemu otworzeniu się na pracę hybrydową i wielolokalizacyjną, a co za tym idzie odpowiedzi na oczekiwania wyrażane przez pracowników - napisano w uzasadnieniu projektu uchwały.

PGE jako pozostałe czynniki przemawiające za zmianą wskazało bliskość do klienta oraz zrównoważoną transformację, podając, że geograficzna dywersyfikacja działalności wesprze lokalne społeczności w Lublinie i Polsce Wschodniej dzięki utworzeniu nowych miejsc pracy i zawiązaniu relacji partnerskich.

Wniosek zarządu w sprawie zmiany siedziby pozytywnie zaopiniowała rada nadzorcza.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Na terenie kopalni lądował śmigłowiec LPR. Pracownik trafił do szpitala

Na terenie kopalni Marcel w Radlinie w środę, 11 marca, około godziny 17 wylądował śmigłowiec LPR. Pomocy medycznej potrzebował jeden z pracowników.

Marszałek Saługa: Nie możemy wylewać dziecka z kąpielą i wygasić górnictwa z dnia na dzień

- Na pewno nie jest możliwe zamknięcie wszystkich kopalni i przejście na zupełnie inny poziom kreowania gospodarki opartej na zupełnie nowych technologiach. Minie trochę czasu zanim będziemy w stanie oprzeć konkretne gałęzie gospodarki wyłącznie na alternatywnych źródłach energii - mówi marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.

Ta kopalnia sięgnie po miliony ton węgla świetnej jakości. Nowy poziom 880 m zmieni wszystko

Górnicy z ruchu Chwałowice kopalni ROW prowadzą obecnie eksploatację trzema ścianami. I taki jest też obecny model funkcjonowania zakładu, który od kilku lat notuje dobre wyniki produkcyjne. W październiku ub.r. ruszyła też ważna inwestycja, pozwalająca na odtworzenie bazy zasobowej, a tym samym na realizację zapisów umowy społecznej i wydobycia zaplanowanego w programach operacyjnych kopalń. Pogłębiany jest szyb II do poziomu 880 m.

Załoga PG Silesia wciąż nie ma pewności, czy miejsca pracy zostaną utrzymane

Wciąż niepewny jest los Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia. Przypomnijmy, że w ub. tygodniu zarządca sądowy wysłał do strony rządowej, związków zawodowych oraz właściciela spółki pismo o złej sytuacji kopalni i prawdopodobnej redukcji zatrudnienia o kilkaset osób. Mimo, iż Sąd Rejonowy w Katowicach nie wyraził sprzeciwu wobec dzierżawy przedsiębiorstwa przez Bumech, koncesja na wydobycie wciąż nie została przeniesiona i co za tym idzie nie możliwe jest przejęcie pracowników przez owego przedsiębiorcę.