PGE chce budować elektrownie biogazowe
Jan Bury, wiceminister skarbu państwa podtrzymał wczoraj zdanie, że PGE nadal chce budować elektrownię koło Łęcznej. To deklaracja wiążąca, ponieważ odpowiedni zapis zawarto w konspekcie złożonym przez spółkę. Miałyby to być dwa bloki o łącznej mocy 1600 megawatów. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na 2015 r.
Skarb Państwa ma też plany związane z zamkniętymi cukrowniami.
- Powstaną spółki celowe, przy udziale PGE, do utworzenia biogazowni - poinformował wiceminister.
Chodzi o produkcję energii z produktów rolniczych (np. buraków cukrowych, kukurydzy) i z odpadów komunalnych. Bury zdradził, że w pierwszej kolejności będą to dwie byłe cukrownie: Łapy i Wożuczyn.
- Dla nas to ważne inwestycje, bo dotyczą tzw. zielonej energii.