Pawlak: We wtorek rząd powinien zatwierdzić porozumienie ws. gazu
fot: Jarosław Galusek
Tytułem Honorowego Złotego Inżyniera Roku został wyróżniony wicepremier i minister gospodarki, Waldemar Pawlak.
fot: Jarosław Galusek
Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak powiedział w poniedziałek w Moskwie, że spodziewa się, iż na wtorkowym posiedzeniu rząd zatwierdzi porozumienie z Rosją w sprawie zwiększenia dostaw gazu do Polski.
Rosyjski minister energetyki Siergiej Szmatko powiedział natomiast, że liczy, iż umowa gazowa zostanie podpisana w ciągu siedmiu, maksimum 10 dni.
Chodzi o międzyrządowe porozumienie z Rosją w sprawie zwiększenia dostaw gazu o ok. 2 mld m sześc. rocznie; jego projekt został wynegocjowany 17 października w Moskwie.