Celem spotkania było wypracowanie rozwiązań w zakresie inwestycji w sektorze energetycznym oraz współpracy spółek naftowych w obszarze technologii oraz promocji efektywności energetycznej i przejrzystości na rynku surowcowym - poinforowało biuro prasowe Ministerstwa Gospodarki.
Konferencja była kontynuacją Szczytu Energetycznego w Jeddah w Arabii Saudyjskiej z 22 czerwca br. Polska była jedynym państwem z regionu Europy Środkowo-Wschodniej zaproszonym na londyńskie spotkanie.
Minister infrastruktury rozmawia z szefem MAP o przyszłości Polregio
Minister infrastruktury Dariusz Klimczak powiedział, że rozmawia z szefem MAP Wojciechem Balczunem o koncepcji rozwoju Polregio. Wskazał, że nie chodzi o to, kto ma nadzorować tę spółkę, tylko o plan na jej przyszłość. Zdaniem szefa Polregio ewentualna zmiana nadzoru mogłaby ułatwić zakup taboru.