Pawlak laureatem specjalnej Polskiej Nagrody Jakości

Komitet Polskiej Nagrody Jakości przyznał nagrodę specjalną wicepremierowi Waldemarowi Pawlakowi - poinformował komitet PNJ. Wicepremier został wyróżniony za promocję jakości i systemów zarządzania, w tym za przeciwdziałanie zagrożeniom korupcyjnym.

W resorcie gospodarki kierowanym przez Pawlaka został wdrożony system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001, a także system przeciwdziałania zagrożeniom korupcyjnym opracowany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji oraz Krajową Izbę Gospodarczą.

Komitet Polskiej Nagrody Jakości przyznał też nagrody zespołowe, indywidualne oraz honorowe. Wyłoniono również finalistów konkursów "Znakomity Przywódca" oraz "Znakomity Pełnomocnik Systemów Zarządzania". Uroczystość wręczenia nagród, odbędzie się 11 listopada w Zamku Królewskim w Warszawie.

Nagrody zespołowe w XVI edycji tej kategorii konkursu otrzymali: w kategorii średnich organizacji produkcyjnych firma - CUPROD Sp. z o.o. w Kluczborku; w kategorii średnich organizacji produkcyjno-usługowych - DOLINA NIDY Sp. z o.o. w Pińczowie; w kategorii średnich organizacji usługowych - ASMET Artykuły Metalowe Andrzej Sajnaga z Piastowa; w kategorii organizacje publiczne-ochrona zdrowia - Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie; w kategorii organizacje edukacyjne - Muzeum Narodowe w Kielcach, a w kategorii organizacje samorządu gospodarczego - Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

Wyróżniono także Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" SP ZOZ w Warszawie oraz stołeczny Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Z kolei laureatami honorowej Polskiej Nagrody Jakości zostali w tym roku ks. biskup Tadeusz Pikus oraz prezes Urzędu Dozoru Technicznego Marek Walczak. Nagrodę tę przyznano również Klubowi Polskich Laboratoriów Badawczych "POLLAB".

Polską Indywidualną Nagrodą Jakości imienia prof. Edwarda Kindlarskiego uhonorowano Tadeusza Sikorę z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (w kategorii nauka); Marka Bąkowskiego, wieloletniego eksperta PNJ (w kategorii praktyka), a w kategorii promocja - Elżbietę Stefaniak z PCBC S.A. Była to XIII edycja tej nagrody.

Wśród finalistów IV edycji "Znakomitego Przywódcy" znaleźli się: dyrektor Fiat Auto Poland S.A. Zakład Tychy Zdzisław Arlet, prezes Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ - SYSTEM S.A. Jan Chadam, dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie Janusz Chełchowski, dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach Robert Kotowski, prezes BIS MULTISERWIS Sp. z o.o Marian Siwon, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, prezes TV NORD Polska Sp. z o.o. Henryk Warkocz oraz prezydent Zamościa Marcin Zamoyski.

Janusz Onyszczuk z ASMET Artykuły Metalowe Andrzej Sajnaga jest finalistą I edycji konkursu "Znakomity Pełnomocnik Systemów Zarządzania". Ponadto prezydium komitetu PNJ przyznało odznakę "Zasłużony dla Polskiej Nagrody Jakości" swoim ekspertom: Kazimierze Górskiej oraz Grażynie Żarlickiej.

Patronat medialny nad konkursem "Polska Nagroda Jakości" sprawuje od stycznia br. Polska Agencja Prasowa.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Znieśli zakaz budowy nowych elektrowni jądrowych

Szwajcarski parlament zatwierdził zniesienie zakazu budowy nowych elektrowni jądrowych, obowiązującego od 2017 r. Kraj reaguje na przewidywany wzrost zużycia energii elektrycznej i obawy o bezpieczeństwo dostaw, zwłaszcza w miesiącach zimowych. Nie podjęto jednak jeszcze decyzji w sprawie ewentualnej budowy nowych bloków.

Naciskają na inwestycje w paliwa kopalne

Po TotalEnergies Biały Dom osiągnął porozumienie z kolejną firmą energetyczną, tym razem  Invenergy. Otrzyma ona rekompensatę w wysokości prawie 800 mln USD za wycofanie projektów morskich elektrowni wiatrowych i zainwestowanie środków w eksploatację gazu ziemnego. 

Teren pokopalnianego szybu Ryszard II zyskał drugie życie. Teraz to chętnie odwiedzane miejsce

W miejscu nieczynnego, pokopalnianego szybu Ryszard II w Pszowie powstał atrakcyjny teren do aktywnego spędzania czasu. Ostatnio świetnie upiększyli go uczniowie miejscowych szkół.

Gaz System podjął decyzję o budowie drugiego gazowego terminala pływającego

Gaz System podjął decyzję o budowie drugiego pływającego terminala w Zatoce Gdańskiej - poinformował we wtorek premier Donald Tusk. W wyniku badania zapotrzebowania rynku spółka zdecydowała o zwiększeniu przepustowości planowanego terminala z 4,5 mld m sześc. do 6,1 mld m sześc. gazu rocznie.