Pawlak: Lata zaniedbań w górnictwie
Jego zdaniem powyższe czynniki doprowadziły to do sytuacji, w której w ubiegłym roku nie zrealizowano planów wydobycia.
- Musimy zatem przegrupować środki i uruchomić inwestycje początkowe, aby węgla na krajowe potrzeby było pod dostatkiem. W tym roku będziemy prowadzili prace nad przegrupowaniem struktury sprzedaży, żeby węgiel został w kraju. Nie ma bowiem uzasadnienia, by sprzedawać go za granicę, a jednocześnie importować gorszy na potrzeby energetyki czy przemysłu koksowego - zapowiada Waldemar Pawlak na łamach „RZ”.