Paweł Urbański , wiceprezes Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) ds. inwestycji i rozwoju, zrezygnował wczoraj ze stanowiska.
Był szefem PGE za rządów PiS i jedynym przedstawicielem ówczesnego zarządu, który zakwalifikował się do grona menedżerów spółki w rozstrzygniętym latem 2008 r. konkursie. Fotel prezesa otrzymał wówczas Tomasz Zadroga.
PGE to największa grupa energetyczna w kraju, w 100 proc. kontrolowana przez państwo. W 2007 r. miała 23,2 mld zł przychodów skonsolidowanych. Zysk netto wyniósł 2,9 mld zł, a EBITDA 4,7 mld zł. Aktywa grupy zatrudniającej 47 tys. pracowników są warte 45,3 mld zł.