Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

31.80 PLN (-0.22%)

KGHM Polska Miedź S.A.

293.00 PLN (-1.51%)

ORLEN S.A.

128.90 PLN (+5.62%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.39 PLN (-4.17%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.40 PLN (-5.66%)

Enea S.A.

21.08 PLN (-4.09%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (+2.37%)

Złoto

5 157.31 USD (-0.02%)

Srebro

84.98 USD (-0.46%)

Ropa naftowa

100.71 USD (+3.95%)

Gaz ziemny

3.27 USD (+0.65%)

Miedź

5.84 USD (-0.79%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

31.80 PLN (-0.22%)

KGHM Polska Miedź S.A.

293.00 PLN (-1.51%)

ORLEN S.A.

128.90 PLN (+5.62%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.39 PLN (-4.17%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.40 PLN (-5.66%)

Enea S.A.

21.08 PLN (-4.09%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (+2.37%)

Złoto

5 157.31 USD (-0.02%)

Srebro

84.98 USD (-0.46%)

Ropa naftowa

100.71 USD (+3.95%)

Gaz ziemny

3.27 USD (+0.65%)

Miedź

5.84 USD (-0.79%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

Paliwa: komplet w radzie nadzorczej PKN ORLEN

fot: ARC/Andrzej Bęben

Największe obroty odnotowywał PKN ORLEN

fot: ARC/Andrzej Bęben

ZWZ PKN Orlen powołało we wtorek, 26 czerwca, do rady nadzorczej spółki Andrzeja Kapałę, dyrektora biura administracji w PKO Banku Polskim, którego kandydaturę zgłosił Skarb Państwa, jako akcjonariusz płockiego koncernu.

W trakcie trwania ZWZ PKN Orlen, spółka podała, że w odrębnym trybie, nie wymagającym zgody pozostałych akcjonariuszy, dyrektor departamentu Skarbu Państwa w Kancelarii Premiera powołał do rady nadzorczej płockiego koncernu Annę Wójcik.

Po głosowaniu ZWZ PKN Orlen i decyzji Skarbu Państwa, jako akcjonariusza płockiego koncernu, rada nadzorcza tej spółki liczy obecnie 9 osób, czyli maksymalną liczbę członków.

Według statutu PKN Orlen rada nadzorcza tej spółki może liczyć od 6 do 9 członków. Są oni powołani i odwoływani przez Walne Zgromadzenie płockiego koncernu, z wyjątkiem jednego członka rady, którego powołuje i odwołuje samodzielnie Skarb Państwa.

Przed zmianami w radzie nadzorczej wtorkowe ZWZ PKN Orlen udzieliło absolutorium za 2017 r. wszystkim członkom zarządu i rady nadzorczej spółki, w tym byłemu prezesowi płockiego koncernu, od 16 grudnia 2015 r. do 5 lutego 2018 r., Wojciechowi Jasińskiemu i byłej przewodniczącej rady nadzorczej Angelinie Sarocie, która zasiadała tam od 2008 r., a kierowała radą od 27 czerwca 2013 r. do 2 lutego 2018 r.

Poprzednie zmiany w składzie rady nadzorczej PKN Orlen nastąpiły w lutym na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu (NWZ) płockiego koncernu. Na wniosek Skarbu Państwa z rady odwołano wówczas przewodniczącą Angelinę Sarotę oraz Agnieszkę Krzętowską, a na wniosek PERN, spółki Skarbu Państwa, będącej także akcjonariuszem płockiego koncernu, Adriana Dworzyńskiego.

Następnie NWZ PKN Orlen, na wniosek i głosami Skarbu Państwa, wybrało wówczas na nową przewodniczącą rady nadzorczej spółki Izabelę Felczak-Poturnicką, radcę ministra koordynującego prace zespołu polityki właścicielskiej w Ministerstwie Energii, która zasiada w niej od czerwca 2017 r.

Do rady nadzorczej PKN Orlen, również na wniosek Skarbu Państwa, NWZ spółki powołało wtedy także Agnieszkę Biernat-Wiatrak, Jadwigę Lesisz oraz Małgorzatę Niezgodę, która zasiadała w niej od 5 stycznia do 1 lutego. W radzie pozostali wówczas Radosław Kwaśnicki - wiceprzewodniczący, Mateusz Bochacik - sekretarz, a także Wojciech Kryński.

Według danych PKN Orlen Skarb Państwa ma tam 27,52 proc. akcji, Nationale Nederlanden OFE - 7,01 proc., Aviva OFE - 6,62 proc., a pozostali akcjonariusze, w tym instytucjonalni i indywidualni - 58,85 proc. akcji.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Na terenie kopalni lądował śmigłowiec LPR. Pracownik trafił do szpitala

Na terenie kopalni Marcel w Radlinie w środę, 11 marca, około godziny 17 wylądował śmigłowiec LPR. Pomocy medycznej potrzebował jeden z pracowników.

Marszałek Saługa: Nie możemy wylewać dziecka z kąpielą i wygasić górnictwa z dnia na dzień

- Na pewno nie jest możliwe zamknięcie wszystkich kopalni i przejście na zupełnie inny poziom kreowania gospodarki opartej na zupełnie nowych technologiach. Minie trochę czasu zanim będziemy w stanie oprzeć konkretne gałęzie gospodarki wyłącznie na alternatywnych źródłach energii - mówi marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.

Ta kopalnia sięgnie po miliony ton węgla świetnej jakości. Nowy poziom 880 m zmieni wszystko

Górnicy z ruchu Chwałowice kopalni ROW prowadzą obecnie eksploatację trzema ścianami. I taki jest też obecny model funkcjonowania zakładu, który od kilku lat notuje dobre wyniki produkcyjne. W październiku ub.r. ruszyła też ważna inwestycja, pozwalająca na odtworzenie bazy zasobowej, a tym samym na realizację zapisów umowy społecznej i wydobycia zaplanowanego w programach operacyjnych kopalń. Pogłębiany jest szyb II do poziomu 880 m.

Załoga PG Silesia wciąż nie ma pewności, czy miejsca pracy zostaną utrzymane

Wciąż niepewny jest los Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia. Przypomnijmy, że w ub. tygodniu zarządca sądowy wysłał do strony rządowej, związków zawodowych oraz właściciela spółki pismo o złej sytuacji kopalni i prawdopodobnej redukcji zatrudnienia o kilkaset osób. Mimo, iż Sąd Rejonowy w Katowicach nie wyraził sprzeciwu wobec dzierżawy przedsiębiorstwa przez Bumech, koncesja na wydobycie wciąż nie została przeniesiona i co za tym idzie nie możliwe jest przejęcie pracowników przez owego przedsiębiorcę.