Padł kolejny rekord - ropa powyżej 110 dolarów

Ceny ropy po raz pierwszy w historii przekroczyły poziom 110 dolarów. Kontrakty terminowe na ropę z dostawą w kwietniu osiągnęły cenę 110,20 dolarów za baryłkę. Do wzrostu cen przyczynił się rekordowo słaby dolar. 

Kurs EUR/USD ustanowił dziś kolejny rekord, tym razem na poziomie 1,55.

Widać więc, że wczorajsza interwencja FED nie pomogła na długo dolarowi i obecnie nie ma czynników, które mogłyby sugerować zatrzymanie procesu deprecjacji tej waluty.

Pomimo wczorajszych działań banków centralnych w dalszym ciągu utrzymują się duże oczekiwania na obniżkę kosztu pieniądza w Stanach Zjednoczonych.

Departament Energii (DoE) poinformował dziś, że zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 6,18 mln baryłek, czyli 2,02 proc., do 311,63 mln baryłek.

Analitycy spodziewali się wzrostu zapasów ropy o 1,68 mln baryłek.

DoE podał też, że zapasy benzyny wzrosły w tym czasie o 1,69 mln baryłek, czyli 0,72 proc., do 235,97 mln baryłek.

Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, spadły o 1,23 mln baryłek, czyli 1,04 proc., do 116,40 mln baryłek - podał DoE. 

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Prezydent oczekuje systemowej reformy magazynowania gazu

Prezydent Karol Nawrocki oczekuje od rządu przygotowania systemowej reformy przepisów dotyczących magazynowania gazu, aby zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne - stwierdził w piątek minister w Kancelarii Prezydenta Karol Rabenda. Zapowiedział, że prezydent nie przedłuży rozwiązań tymczasowych.

Mniej Polaków spodziewających się szybszego niż do tej pory wzrostu cen

Do 22 proc. spadł w czerwcu odsetek Polaków, którzy uważają, że ceny będą rosły szybciej niż dotychczas - wynika z badania przeprowadzonego przez CBOS. W kwietniu twierdziło tak 45 proc. respondentów. Ponad jedna trzecia spodziewa się wzrostu dochodów swojego gospodarstwa domowego.

Ceny paliw na stacjach ponownie wzrosną w nadchodzącym tygodniu

Ceny paliw na stacjach znów wzrosną w przyszłym tygodniu, ale podwyżki powinny być nieduże - wynika z piątkowego komentarza analityków e-petrol.pl.

Enea inwestuje w przyszłych mistrzów i przedłuża współpracę z Polskim Związkiem Tenisa

Enea pozostaje sponsorem generalnym Polskiego Związku Tenisa Stołowego, kontynuując zaangażowanie w rozwój polskiego tenisa stołowego oraz szkolenie dzieci i młodzieży. Podpisana trzyletnia umowa zapewni wsparcie dla programów szkoleniowych, popularyzacji dyscypliny i przygotowań reprezentantów Polski do najważniejszych imprez międzynarodowych.