Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 773.16 USD (+0.56%)

Srebro

77.85 USD (+1.08%)

Ropa naftowa

98.32 USD (-0.98%)

Gaz ziemny

2.69 USD (-0.07%)

Miedź

6.03 USD (+0.21%)

Węgiel kamienny

104.15 USD (+4.25%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 773.16 USD (+0.56%)

Srebro

77.85 USD (+1.08%)

Ropa naftowa

98.32 USD (-0.98%)

Gaz ziemny

2.69 USD (-0.07%)

Miedź

6.03 USD (+0.21%)

Węgiel kamienny

104.15 USD (+4.25%)

Ostrołęka C: nie ma obecnie planu zmiany paliwa zasilającego Elektrownię Ostrołęka C z węgla kamiennego na gaz ziemny

1531388868 elektrownia ostroleka c wizualizacja energa

fot: Energa

Tak elektrownia Ostrołęka C prezentuje się na wizualizacji. Przewiduje się, że pierwsza synchronizacja nowego bloku nastąpi w 2023 r.

fot: Energa

Nie jest obecnie opracowywany plan alternatywny dla Ostrołęki C, zakładający zmianę paliwa na gaz - poinformował minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

"Aktualnie nie jest opracowywany plan alternatywny, w którym nastąpiłaby zmiana paliwa zasilającego Elektrownię Ostrołęka C z węgla kamiennego na gaz ziemny. Wszystkie decyzje i pozwolenia administracyjne, na podstawie których jest realizowany projekt Ostrołęka C, zostały wydane dla bloku klasy 1000 MW opalanego węglem kamiennym" - napisał minister w odpowiedzi na interpelację poselską.

Poinformował, że projekt Elektrownia Ostrołęka C znajduje się na początkowym etapie budowy.

"Prace realizowane obecnie na terenie budowy dotyczą przede wszystkim posadowienia głównych obiektów elektrowni (maszynownia, kotłownia, chłodnia kominowa) oraz budowy dwóch pylonów (obszar kotłowni). Równolegle realizowane są prace projektowe oraz kontraktowanie podwykonawców. Harmonogram realizacji inwestycji uwzględnia kontraktowy termin oddania bloku do eksploatacji tj. sierpień 2023 roku" - napisał Sasin.

Na pytanie, czy rząd posiada prognozy dotyczące rentowności bloku, odpowiedział: "Zgodnie z regulacjami zawartymi w Kodeksie spółek handlowych i statutach spółek bezpośrednio zaangażowanych w realizację projektu Ostrołęka C, wszystkie kluczowe decyzje były podejmowane i akceptowane przez właściwe ograny spółek. Każdorazowo przed przejściem do kolejnych etapów inwestycji, spółka weryfikowała zasadność biznesową i rentowność projektu".

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Domański: Tempo wzrostu produkcji przemysłowej najwyższe od czterech lat

Polska gospodarka przyspiesza mimo rosnących globalnych napięć i wahań cen ropy - ocenił we wtorek minister finansów i gospodarki Andrzej Domański. Jak wskazał, produkcja przemysłowa w marcu wzrosła o 9,4 proc. rok do roku, co jest najwyższym tempem od czterech lat.

Pgg

Rozmowy o wynagrodzeniach w górniczej spółce. Jest termin spotkania

Prezes Polskiej Grupy Górniczej Łukasz Deja zaprosił liderów organizacji związkowych działających w spółce na spotkanie dotyczące wynagrodzeń w PGG.

GKS Tychy podczas meczu z ŁKS-em Łódź świętował 55. urodziny. Nie brakowało górniczych akcentów

18 kwietnia piłkarze GKS-u Tychy uczcili 55-lecie klubu w wyjątkowej oprawie silnie zakorzenionej w górniczej tradycji regionu. Spotkanie z ŁKS-em Łódź, wygrane 3:2, stało się nie tylko sportowym widowiskiem, ale także symbolicznym hołdem dla pracy pokoleń górników.

Enea chce w tym roku przygotować znaczące inwestycje w magazyny energii

Enea chce w tym roku skupić się na przygotowaniu inwestycji w magazyny energii - poinformował we wtorek wiceprezes spółki Bartosz Krysta. Wartość inwestycji na ten cel wrośnie jednak dopiero w przyszłym roku.