Orlen zwiększa swoją siłę, staje się firmą coraz większą, ma duży wpływ nie tylko na rynek w Polsce, ale też na rynek regionu

1594721783 orlenobajtek

fot: Orlen

Proces przejęcia kapitałowego Grupy Lotos przez PKN Orlen został zainicjowany w lutym 2018 r., podpisaniem Listu Intencyjnego ze Skarbem Państwa

fot: Orlen

- Sportowcy wspierani przez podmioty, które niedługo będą częścią Grupy Orlen mogą czuć się bezpieczni. W żadnym wypadku fuzje nie zmniejszą, a przeciwnie, wzmocnią finansowanie w sport - zapewnił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, który spotkał się we wtorek z przedstawicielami klubu Wisła Płock.

Podczas spotkania, które odbywało się pod hasłem, Łączy nas wspólna historia. Jednoczy Płock, PKN Orlen ogłosił, że pozostaje sponsorem generalnym SPR Wisły Płock w sezonach 2021-24 oraz sponsorem strategicznym Wisły Płock na sezon 2021-22. Spółka zaznaczyła, że wsparcie dwóch drużyn: piłki ręcznej i nożnej to wyraz przywiązania koncernu do Płocka i regionu oraz zrozumienia potrzeb lokalnej społeczności.

Orlen zwiększa swoją siłę, staje się firmą coraz większą, ma duży wpływ nie tylko na rynek w Polsce, ale też na rynek regionu - powiedział podczas wtorkowego briefingu prasowego w siedzibie PKN Orlen w Płocku prezes spółki. Jak podkreślił, płocki koncern bardzo mocno inwestując, realizuje przy tym dużą liczbę procesów akwizycyjnych

I tu chcę uspokoić wszystkich, firmy, które również bardzo mocno inwestują w sport, ale które niedługo wejdą do Grupy Orlen, że tamtejsi sportowcy, finansowani przez te firmy, mogą czuć się bezpieczni. W żadnym wypadku fuzje nie zmniejszą finansowania w sport. Wręcz na odwrót, fuzje wzmocnią finansowanie w sport - oświadczył Obajtek.

Szef PKN Orlen zwrócił uwagę, że inwestycje w sport przynoszą wymierne efekty, przy czym w tego rodzaju działalności - podobnie, jak w biznesie - coraz bardziej patrzy się na sport długoterminowo, a nie krótkoterminowo.

Jesteśmy firmą odpowiedzialną, która ma pewien plan, ważny dla sportu. Inwestujemy patrząc nie tu i teraz, tylko inwestujemy długoterminowo. Pokazaliśmy to w czasie pandemii, gdzie wiele firm w Polsce i na świecie robiło duże cięcia, które zmniejszały inwestowanie w sport. Myśmy tego nie zrobili. Uważaliśmy, że musimy dać bezpieczeństwo naszym sportowcom i muszą te umowy trwać - zaznaczył Obajtek.

Jak ocenił prezes PKN Orlen, asi sportowcy, którzy nas wspaniale reprezentują na różnych imprezach krajowych i międzynarodowych, muszą mieć pewną ciągłość, a przede wszystkim muszą mieć pewną stabilność. Orlen zawsze będzie inwestował w takie zadania - zadeklarował.

Obajtek przypomniał, że to właśnie PKN Orlen jest sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, a także - poprzez związki sportowe i indywidualne umowy - wielu sportowców reprezentujących Polskę, którzy wystartują w nadchodzących igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Odnosząc się do wsparcia przez PKN Orlen sekcji piłki ręcznej i nożnej klubu Wisła Płock, Obajtek podkreślił, iż koncern, mający w tym mieście swą siedzibę i główny zakład produkcyjny, ardzo mocno inwestuje w zadania społeczne. Nie można oderwać PKN Orlen od Płocka. Jesteśmy trwale związani z tą ziemią, z tym miastem, z tym powiatem. W związku z tym jest naszą powinnością wręcz inwestować w zadania społeczne, co naprawdę bardzo mocno czynimy - oświadczył.

Jak wyjaśnił PKN Orlen, współpraca z drużyną piłki ręcznej SPR Wisłą Płock została wydłużona o jeden sezon w stosunku do poprzedniego kontraktu i będzie obowiązywała od 1 lipca 2021 r. do 30 czerwca 2024 r.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.