Orlen wspiera strażaków

PKN Orlen po raz kolejny przekazał darowizny finansowe, karty paliwowe oraz sprzęt ratowniczo-gaśniczy zawodowym i ochotniczym jednostkom straży pożarnej z różnych regionów Polski. Współpraca ta to jeden z aspektów działań na rzecz ochrony zdrowia i życia, w które od lat angażuje się płocki koncern. W tym roku spółka udzielił wsparcia ponad 50 jednostkom na łączną kwotę blisko 350 tys. złotych. Uroczystość wręczenia symbolicznych czeków odbyła się wczoraj (23 listopada) w Domu Technika w Płocku – dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez koncern.


Bezpieczeństwo to jeden ze strategicznych obszarów społecznej odpowiedzialności spółki, czego wyrazem jest dbałość o jego najwyższe standardy w obiektach należących do Orlenu czy wprowadzanie i stosowanie wciąż udoskonalanych pod tym kątem technologii. Koncern angażuje się także w wiele inicjatyw zewnętrznych, jak udział w Systemie Pomocy w Transporcie Materiałów Niebezpiecznych czy w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, do którego od 2001 roku włączono Zakładową Straż Pożarną PKN Orlen. Od wielu lat rozwija się także współpraca z jednostkami zawodowymi i ochotniczymi straży pożarnych w całym kraju, które koncern wspiera finansowo i materialnie. Od 2000 roku spółka przekazał na ten cel ponad 4 mln złotych.


- Dobrze wyposażona i sprawnie działająca straż pożarna to większe bezpieczeństwo nas wszystkich. Dlatego od 10 lat wspieramy zawodowe i ochotnicze służby pożarnicze. W tym roku zaoferowaliśmy również pomoc strażakom ciężko poszkodowanym w akcjach oraz nagrodziliśmy najlepszych absolwentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. W ten sposób chcemy docenić wysiłek, kompetencje i poświęcenie, które strażacy wykazują biorąc udział w czasem wręcz ekstremalnie niebezpiecznych akcjach – powiedział Jacek Krawiec prezes zarządu PKN Orlen.


Za wyróżniającą się działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej przedstawiciele koncernu - Jacek Krawiec, prezes zarządu oraz Marek Serafin, członek zarządu odpowiedzialny za kwestie bezpieczeństwa, uhonorowani zostali złotym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” przyznanym przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Uroczystym elementem spotkania było także nadanie i poświęcenie nowego sztandaru Zakładowej Straży Pożarnej PKN Orlen - największej takiej jednostki w Polsce i w Europie Środkowej – jako symbolu ofiarnego działania w ochronie życia, zdrowia i mienia osób zagrożonych różnymi katastrofami.


Na uroczystość do Płocka przybyli przedstawiciele zawodowych i ochotniczych jednostek straży pożarnej z całego kraju. Wśród gości znaleźli się także goście specjalni, m. in. Zbigniew Sosnowski, wiceminister MSWiA, Wiesław Leśniakiewicz, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej oraz Jerzy Maciak, dyrektor zarządu wykonawczego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Na tegoroczne wakacje wydamy średnio niemal 300 zł więcej na osobę niż rok temu

Średnio 2042 zł wyda statystyczny Polak na tegoroczne wakacje; to o niemal 300 zł więcej niż rok wcześniej - wynika z badania "Wakacyjny Portfel Polaków 2026". Przeciętne gospodarstwo domowe na letni wypoczynek przeznaczy ok. 5,1 tys. zł, czyli ponad 700 zł więcej niż w 2025 r.

Łzy w cechowni i wagonik z ostatnią toną węgla. Historyczny koniec wydobycia w KWK Bielszowice

W czwartek, 25 czerwca, po 122 latach działalności symbolicznie zakończono wydobycie węgla w kopalni Bielszowice. - Przez te wszystkie dekady Bielszowice były naszym wspólnym domem i miejscem ciężkiej pracy. Złoża, które pozostawili nam nasi przodkowie, pozwoliły zbudować pomyślność wielu pokoleń - podkreślano podczas czwartkowej uroczystości.

Energetyczni giganci podpisali list intencyjny ws. odbudowy energetyki Ukrainy

Szefowie PGE, Orlenu, Enei i Tauronu podpisali w Gdańsku list intencyjny dotyczący zaangażowania w odbudowę ukraińskiej infrastruktury energetycznej. Minister aktywów państwowych Wojciech Balczun podkreślił, że nie wyobraża sobie, żeby polskie firmy nie brały udziału w odbudowie Ukrainy.

Górnicza spółka wygrała proces z ekologami. Poszło o koncesję

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Fundacji Frank Bold. Tym samym zakończył się wieloletni spór dotyczący koncesji Kopalni Turów.