Orlen partnerem Forum Europa - Rosja
Inicjatywa ta jest częścią agendy Forum Ekonomicznego, które od16 lat odbywa się w Krynicy. Jego misją jest budowanie przyjaznego klimatu dla rozwoju współpracy politycznej i gospodarczej pomiędzy państwami Europy oraz Rosją. – przypomina biuro prasowe PKN Orlen, firmy, która jest partnerem merytorycznym i sponsorem Forum.
W spotkaniach biorą udział politycy, ministrowie oraz urzędnicy wysokiego szczebla, parlamentarzyści, przedstawiciele biznesu, think-tanków specjalizujących się w zagadnieniach polityki wschodniej, eksperci i analitycy gospodarczy.
Podczas Forum zostanie zaprezentowany raport \"Rosja. Raport z Transformacji 2007\", wydany przez Instytut Wschodni i przygotowany pod kierunkiem Konstanina Simonova, dyrektora Centrum Koniunktury Politycznej w Moskwie. W tym samym czasie odbędzie się również szereg debat poświęconych partnerstwu i współpracy na linii Europa-Rosja, jego roli w kształtowaniu polityki światowej czy rozwoju wzajemnej współpracy gospodarczej.
Forum jest organizowane przez Instytut Studiów Wschodnich oraz włoski Instituto Per Gli Studi Di Politica Internazionale. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent oraz Minister Obrony Włoch.