Orlen Deutschland nabył obligacje wyemitowane przez Orlen
Obligacje zostały wyemitowane w euro, jako papiery wartościowe na okaziciela, zdematerializowane, niezabezpieczone, zerokuponowe. Łącznba wartośc emisji wyniosła 40 mln euro (ok. 135,8 mln zł) i skąłdało się na nią 1600 obligacji o wartości nominalnej 25 tys. euro każda.
Datę wykupu ustalono na 10 października br.
Celem emisji była optymalizacja zarządzania płynnością w grupie kapitałowej PKN Orlen.