Orlen aktywny na niemieckim rynku

Orlen stacja

fot: orlen.pl

Orlen na razie nie będzie rozwijał swojej sieci stacji paliw w Niemczech

fot: orlen.pl

Niemiecka sieć stacji zarządzana przez Orlen Deutschland GmbH z Grupy Orlen wzbogaciła się o 56 obiektów zakupionych od OMV Deutschland GmbH – dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez paliwowy koncern. Stacje zlokalizowane są w krajach związkowych Turyngia i Saksonia. Orlen Deutschland GmbH będzie prowadził stacje pod własną, szybko rozwijającą się marką Star.

 

Dzięki tej inwestycji niemiecka spółka z Grupy Orlen weszła na rynki kolejnych krajów związkowych. Po transakcji sieć Orlen Deutschland będzie liczyła 574 stacje paliw.

 

- Pozyskanie istotnego pakietu stacji w Niemczech, gdzie takie transakcje nie należą do codzienności, to duży sukces. Choć rynek niemiecki jest wymagający i dobrze spenetrowany przez branżę paliwową, Orlen Deutschland wciąż notuje szybkie tempo wzrostu sprzedaży - powiedział Jacek Krawiec, prezes zarządu płockiego koncernu. - Ta transakcja to kolejny dowód na to, że nasza długofalowa strategia rozwoju niemieckich aktywów sprawdza się w praktyce. Zakup nowych stacji wzmocni pozycję Orlen Deutschland i umożliwi dalszy wzrost wyników spółki – dodał Krawiec.

 

Ponad 40 z 56 obiektów zlokalizowanych jest w regionie Saksonii. Prawie wszystkie nowonabyte stacje funkcjonują przy trasach o dużym natężeniu ruchu, a ponad połowa działa w centrach aglomeracji miejskich.

 

- Nasz plan to stały rozwój i rosnąca zyskowność oraz coraz lepsza oferta dla Klientów. W ten sposób tworzymy solidną bazę dla długofalowego sukcesu, a przy okazji zabezpieczamy powstawanie nowych miejsc pracy. Rozszerzenie naszej sieci o nowe obiekty wzmocni nasze struktury i pomoże osiągać założone cele – powiedział Józef Niedworok, prezes zarządu Orlen Deutschland GmbH.

 

Dzięki przeprowadzonej transakcji obie spółki, Orlen i OMV, mogą skutecznie i długofalowo realizować swoje cele strategiczne. Z zakupu nowych stacji skorzystają zarówno ajenci stacji jak i klienci, ponieważ stacje będą funkcjonować pod skrzydłami sprawdzonej już na rynku niemieckim, silnej i nowoczesnej marki STAR.

 

Orlen liczy na szybką zgodę ze strony Urzędu Antymonopolowego na wprowadzenie w życie umowy z OMV. Faktyczne przejęcie obiektów przez niemiecką spółkę – córkę nastąpi po uzyskaniu niezbędnych aprobat.


Rebranding poszczególnych stacji z OMV na STAR rozpocznie się po uregulowaniu kwestii prawnych – indywidualnie dla każdego obiektu – prawdopodobnie w I kwartale przyszłego roku.

 

 

Spółka Orlen Deutschland GmbH zarządza od 2003 roku siecią sprzedaży detalicznej liczącą obecnie 518 stacji paliw, głównie pod marką Star, zlokalizowanych w północnej części Niemiec. Firma, z siedzibą w Elmshorn koło Hamburga, w 2009 roku osiągnęła przychody rzędu 2,55 mld EUR.

 

Orlen Deutschland należy do Grupy Kapitałowej Polskiego Koncernu Paliwowego Orlen SA, który z przychodami 15,7 miliarda EUR w 2009 roku jest klasyfikowany jako największe przedsiębiorstwo w Europie Środkowo-Wschodniej. Polska spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i Londynie. Koncern zarządza 7 rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie. Posiada również blisko 2600 stacji paliw zlokalizowanych w krajach takich jak Polska, Czechy, Niemcy i Litwa.
 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Na tegoroczne wakacje wydamy średnio niemal 300 zł więcej na osobę niż rok temu

Średnio 2042 zł wyda statystyczny Polak na tegoroczne wakacje; to o niemal 300 zł więcej niż rok wcześniej - wynika z badania "Wakacyjny Portfel Polaków 2026". Przeciętne gospodarstwo domowe na letni wypoczynek przeznaczy ok. 5,1 tys. zł, czyli ponad 700 zł więcej niż w 2025 r.

Łzy w cechowni i wagonik z ostatnią toną węgla. Historyczny koniec wydobycia w KWK Bielszowice

W czwartek, 25 czerwca, po 122 latach działalności symbolicznie zakończono wydobycie węgla w kopalni Bielszowice. - Przez te wszystkie dekady Bielszowice były naszym wspólnym domem i miejscem ciężkiej pracy. Złoża, które pozostawili nam nasi przodkowie, pozwoliły zbudować pomyślność wielu pokoleń - podkreślano podczas czwartkowej uroczystości.

Energetyczni giganci podpisali list intencyjny ws. odbudowy energetyki Ukrainy

Szefowie PGE, Orlenu, Enei i Tauronu podpisali w Gdańsku list intencyjny dotyczący zaangażowania w odbudowę ukraińskiej infrastruktury energetycznej. Minister aktywów państwowych Wojciech Balczun podkreślił, że nie wyobraża sobie, żeby polskie firmy nie brały udziału w odbudowie Ukrainy.

Górnicza spółka wygrała proces z ekologami. Poszło o koncesję

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Fundacji Frank Bold. Tym samym zakończył się wieloletni spór dotyczący koncesji Kopalni Turów.