OPZZ: Dialog rządu ze zwiazkowcami pozostawia wiele do życzenia
Przewodniczcy Porozumienia Jan Guz zwrócił uwagę na fakt, że nie ma sensu rozdrabniać się na pojedyncze protesty, a lepiej poczekać na zakończenie rozmów różnych grup zawodowych z rządem. Przypomniał, że nie są zakończone negocjacje z nauczycielami, kolejarzami, celnikami, energetykami i górnikami. Jeżeli te grupy nie dojdą do porozumienia, wtedy Porozumienie będzie przygotowywać się do strajku generalnego - zapowiedział Jan Guz.
W czasie konferencji prasowej przewodniczący OPZZ wyraził opinię, że dialog, jaki prowadzi rząd ze związkowcami, pozostawia wiele do życzenia.
Z tego właśnie powodu w kraju trwa tak wiele akcji protestatycyjnych.
Kluczowe spotkanie ma odbyć się 10 września. Wtedy to Komisja Trójstronna ustali nowe wskaźniki wynagrodzeń.