OPEC dostał kosza od Norwegów
— Jeśli kraje spoza OPEC nie będą współdziałać w zmniejszaniu wydobycia, nasi członkowie odczują to dotkliwie — oświadczył Chakib Khelil.
Kartel liczył, że dzięki ograniczeniu produkcji ceny ropy, które w ostatnim okresie gwałtownie spadały, wreszcie wzrosną. To konsekwencja obaw o spowolnienie światowej gospodarki. Norwegowie nie zamierzają jednak ustąpić.
— Decyzje podejmujemy sami i nie zmniejszymy mocy — ucina Jonas Gahr Stoere, minister spraw zagranicznych Norwegii.