ONGC może kupić Imperial Energy

Oil & Natural Gas Corp (ONGC), kontrolowany przez hinduski rząd koncern wydobywczy, może kupić brytyjski Imperial Energy. Dzięki inwestycji wartej 2,58 mld USD ONGC zdobędzie pokłady surowca na Syberii.

Zdaniem analityków, Hindusi będą dobrym partnerem, jednak muszą się pospieszyć, aby z ofertą nie pojawił się jeden z chińskich konkurentów.

Chodzi m.in. o China Petroleum & Chemical Corp (Sinopec), który już zbiera odpowiednie dokumenty niezbędne do przejęcia Imperial Energy - napisał \"Puls Biznesu\".

Z powodu szybko rozwijającej się gospodarki (druga na świecie pod względem dynamiki) indyjskie koncerny energetyczne ciągle szukają możliwości nowych inwestycji. Za cel obrali m.in. Rosję, Kazachstan, Iran oraz Afrykę.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Nowa przestrzeń pamięci i kultury. Otwarcie rozbudowanego ŚCWiS w Katowicach

Rodziny górników poległych 16 grudnia 1981 roku w kopalni „Wujek”, mieszkańcy Katowic, samorządowcy, przedstawiciele środowisk kulturalnych oraz partnerzy instytucji wspólnie uczestniczyli w uroczystym otwarciu rozbudowanej siedziby Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności im. Dziewięciu Górników z „Wujka” w Katowicach.

Jak chronić polskie górnictwo przed cyberzagrożeniami? Jarosław Zagórowski wskazuje nową drogę

GIG zna specyfikę zakładów górniczych, systemów automatyki, infrastruktury podziemnej, monitoringu i procesów technologicznych. Wiemy, że w przemyśle bezpieczeństwo cyfrowe musi iść w parze z bezpieczeństwem technicznym oraz organizacyjnym - mówi Jarosław Zagórowski, dyrektor Głównego Instytutu Górnictwa.

Górnictwo 2.0. Dawne kopalnie będą ogrzewać całe miasta przez kolejne 200 lat?

Co po węglu? To jedno z najczęściej zadawanych ostatnio pytań na Śląsku. Odpowiedzi na nie padło już wiele. Jedna z nich wynika z projektu GeoSolar. Opiera się on na idei wykorzystania energii geotermalnej wód kopalnianych i energii słonecznej. Jego założenia przedstawili w ub. tygodniu naukowcy z Głównego Instytutu Górnictwa.

Ponad 60 proc. młodych Polaków korzysta z AI podczas zakupów

Ze sztucznej inteligencji przy podejmowaniu decyzji o zakupach korzysta 65,5 proc. Polaków - wynika z badania UCE Research i Shopfully Poland. Eksperci wskazali, że AI jest wykorzystywana m.in. do porównywania produktów, szukania najlepszych cen czy inspiracji.