Ogłoszono postępowanie na budowę bloku energetycznego w Stalowej Woli
Elektrociepłownia Stalowa Wola, spółka celowa powstała w ramach wspólnego przedsięwzięcia Elektrowni Stalowa Wola z Grupy Tauron oraz Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, przygotowuje się do budowy bloku gazowo-parowego o mocy ok. 400 MWe z członem ciepłowniczym – dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez PGNiG.
Spólka ogłosiła dziś (3 września) zamówienia na zaprojektowanie, dostawę, montaż, rozruch i przekazanie do eksploatacji bloku gazowo-parowego opalanego gazem ziemnym o mocy elektrycznej brutto minimum 400 MWe i mocy cieplnej netto minimum 240 Mwt wraz z instalacjami i obiektami pomocniczymi w Elektrowni Stalowa Wola. Zamówienie obejmuje również świadczenie usług serwisowych po okresie gwarancyjnym. Będzie ono realizowane w formule „pod klucz”.
- Realizacja tego przedsięwzięcia jest bardzo istotna, ponieważ umożliwi Grupie Tauron dalszą dywersyfikację paliw. Wykorzystanie gazu do produkcji energii elektrycznej i cieplnej zakłada nasza strategia korporacyjna w ramach zyskownego wzrostu w obszarach działalności podstawowej ‑ informuje Dariusz Lubera, prezes zarządu Tauron Polska Energia.
- Rozpoczęcie przetargu jest kolejnym ważnym etapem współpracy pomiędzy PGNiG SA a Grupą Tauron w projekcie budowy nowego bloku energetycznego. Szczególnie zależy nam na dobrej współpracy z generalnym wykonawcą, który zapewnią wysoką jakość prac i z należytą starannością zrealizuje największą inwestycję energetyczną GK PGNiG - powiedział Michał Szubski, prezes zarządu PGNiG SA.