Od dziś zapowiadane podwyżki
fot: PAP
Ceny gazu jak na karuzeli
fot: PAP
Cena gazu dla odbiorców PGNiG wzrośnie o 7,9 procent. Taką podwyżkę zatwierdził Urząd Regulacji Energetyki.Prezes URE Mariusz Swora zapowiedział, że dla odbiorców używających gazu do przygotowywania posiłków podwyżka oznacza wzrost około złotego miesięcznie, czyli 4,5 procent. Z kolei gospodarstwa używające gazu nie tylko w kuchni, ale też do ogrzewania mieszkania, zapłacą miesięcznie ponad 20 złotych więcej czyli 6,8 proc. - przypomina onet.pl
Natomiast odbiorcy prądu korzystający z usług spółki Enea muszą się liczyć z podwyżką wynoszącą około 2,3 proc. Jak powiedział wiceprezes firmy do spraw handlowych Marek Hermach - podwyżka ma na celu zapewnienie dopływu gotówki, niezbędnego do finansowania planowanych inwestycji. Szefowie spółki już zapowiedzieli, że będą wnioskowali do URE o zatwierdzenie kolejnej podwyżki od 1 stycznia.
Enea to dostawca energii działający głównie w zachodniej części kraju.