Obradowała Komisja Bezpieczeństwa Pracy w Górnictwie
W ramach posiedzenia Dyrektor Departamentu Warunków Pracy WUG C. Kula omówił stan bezpieczeństwa pracy w górnictwie za 10 miesięcy 2008 r. oraz przedstawił informację na temat działań podjętych przez urzędy górnicze w celu poprawy bezpieczeństwa pracy w górnictwie - podsło biuro prasowe WUG.
Ponadto przedstawiciele przedsiębiorców przedstawili informacje na temat wykorzystania wniosków Uchwały przyjętej na XXII posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa Pracy w Górnictwie oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy.
Dyrektor Departamentu Górnictwa WUG W. Magiera omówił realizację wniosków komisji powołanych przez Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego w latach 2000–2008 dla zbadania przyczyn i okoliczności wypadków oraz niebezpiecznych zdarzeń zaistniałych w zakładach górniczych węgla kamiennego, ze szczególnym uwzględnieniem wniosków kierowanych do jednostek naukowo-badawczych.
Na zakończenie odbyła się dyskusja wokół podjętych zagadnień, a następnie przyjęto uchwałę Komisji.