NWR wyda 2,5 mld zł na reaktywację kopalni Dębieńsko
Według niego, na modernizację innych przedsięwzięć NWR wyłoży kolejne 300 mln euro (prawie 1 mld zł). W sumie koncern może więc zainwestować w posiadane już aktywa nawet ponad 1 mld euro.
NWR nie ukrywa, że ma również plany dotyczące akwizycji. Prezes koncernu nie chciał jednak powiedzieć, czy NWR jest zainteresowane prywatyzacją kopani Bogdanka.
- Ostatnią rzeczą, jaką chciałbym zrobić teraz w tej sprawie, jest rozmowa z dziennikarzami - stwierdził Salamon.
Jeśli chodzi o Dębieńsko, prezes przypomniał, że wydatki na poziomie 600-800 mln euro spółka deklarowała przed giełowym debiutem.
- Nie mamy powodów, żeby zmieniać te plany - stwierdził w wywiadzie dla czeskiego dziennika ekonomicznego \"Hospodarske Noviny\". - Eksploatację tamtejszych złóż chcemy rozpocząć jak najszybciej. Sądzę, że nastąpi to za pięć do siedmiu lat - dodał Salamon.