NWR przejmie 25 proc. Ferrexpo za 163 mln euro
NWR przejmie 147.156.037 akcji Ferrexpo, po 86 pensów za akcję, co daje 126,6 mln funtów, czyli ok. 163,3 mln euro. Spółka sfinansuje przejęcie z własnych środków.
Zdaniem NWR, nabycie pakietu akcji Ferrexpo wzmocni pozycję spółki w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i pomoże w rozwoju ewentualnych możliwości wydobycia węgla na Ukrainie.
\"W celu zatwierdzenia warunków transakcji zostanie zwołane Nadzwyczajne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki\" - napisano.
Ferrexpo zajmuje się wydobyciem rudy żelaza. W 2007 roku spółka wyprodukowała 28,9 megaton rudy żelaza i 9,1 megaton peletów rudy żelaza. Spółka jest notowana na londyńskiej giełdzie.
W 2007 roku Ferrexpo miał 698 mln USD przychodów i 246 mln USD EBITDA. Po pierwszym półroczu 2008 roku spółka miała 228 mln USD EBITDA.