Nowy prezes Odlewni Żeliwa
Marian Bąk pełnił do niedawna funkcję prezesa Zarządu Centrali Zaopatrzenia Hutnictwa. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Krakowie, gdzie ukończył Wydział Ekonomiki Produkcji oraz absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Śląskiego gdzie uzyskał dyplom magistra prawa.
W trakcie ponad 30-letniej praktyki zawodowej odpowiadał m.in. za współtworzenie Programu restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego; dokonanie komercjalizacji przedsiębiorstw - kopalń węgla kamiennego w jednoosobowe spółki Skarbu Państwa; współtworzenie Programu dostosowania górnictwa węgla kamiennego do warunków gospodarki rynkowej i międzynarodowej konkurencyjności.
Marian Bąk ma 57 lat, jest żonaty. Zainteresowania: literatura faktu, turystyka, tenis.