Nowe źródło taniego gazu?
fot: PAP
fot: PAP
Amerykańska firma FX Energy zamierza rozpocząć wydobycie gazu ziemnego z niewielkiego złoża w okolicach miejscowości Grabówka w Wielkopolsce.
Eksploatacja złoża ma się zacząć na początku 2009 r. FX Energy, firma zajmująca się poszukiwaniem gazu ziemnego szacuje, że dzienne wydobycie błękitnego paliwa wyniesie 28-34 tys. metrów sześciennych, a roczna sprzedaż ok. 2 mln zł - podała \"Gazeta Wyborcza\".
Gaz ze złoża będzie sprzedawany firmie PL Energia. W przyszłości PL Energia prawdopodobnie w celu dalszej dystrybucji będzie odsprzedawać surowiec spółce CP Energia, której jest akcjonariuszem. Firma ta ma już wstępne porozumienie w sprawie zakupu od Amerykanów gazu z innego złoża w okolicach Otwocka.