Nowa kopalnia gazu PGNiG
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo otworzyło nową kopalnię gazu Tarnogród, której koszt wyniósł około 26 mln zł. Wydobycie w pierwszym roku może wynieść ok. 40 mln m sześciennych – podał portal pb.pl w oparciu o doniesienia Polskiej Agencji Prasowej.
Inwestycja umożliwi eksploatację złoża gazu ziemnego Tarnogród- Wola Różaniecka, którego zasoby szacowane są na 450 mln metrów sześciennych.
Według PGNiG zasoby zgromadzone w złożu pozwolą na 20-letnią eksploatację. PGNiG zagospodarowało na złożu pięć odwiertów.
Gaz ze złoża Tarnogród-Wola Różaniecka będzie dostarczany do krajowego systemu gazowniczego i zużywany przez odbiorców końcowych jako surowiec energetyczny.
Budowa kopalni trwała ponad dwa lata.