Norweska szansa Lotosu i PGNiG
Polskie firmy znalazły się na zamkniętej już liście 46 spółek z całego świata, występujących o takie pozwolenia. Decyzję o tym, które spółki zostaną dopuszczone do wydobycia, władze norweskie ogłoszą wiosną 2009 r. - napisał \"Puls Biznesu\".
— Jesteśmy otwarci na udział nowych firm w przetargach na eksploatację złóż. Polskie firmy będą traktowane na równi z firmami norweskimi — zapowiadał w październiku Terje Riis-Johansen, norweski minister ropy i energetyk