Nigeria: Rebelianci ostrzegają firmy naftowe
Ruch na Rzecz Wyzwolenia Delty Nigru (MEND) wystosował ostrzeżenie po tym, jak co najmniej trzy osoby zginęły w wyniku wymiany ognia między rebeliantami i nigeryjskimi siłami bezpieczeństwa w Tombia w stanie Rivers - podala gazeta.pl za doniesieniami Polskiej Agencji Prasowej.
W delcie Nigru działa kilka dużych koncernów naftowych takich jak Shell, ExxonMobile, Total, Eni, czy Chevron.