Niewielkie wzrosty na Wall Street

Wtorkowa (9 sierpnia) sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się na niewielkich plusach, co jednak pozwoliło indeksom zanotować kolejne wieloletnie rekordy. Nieduże zmiany notują ceny ropy naftowej po wzrostach z poprzedniej sesji.

Dow Jones Industrial na koniec dnia zyskał 0,02 proc. i wyniósł 18 533,05 pkt. Indeks S&P 500 zyskał 0,04 proc. i wyniósł 2 181,74 pkt. Nasdaq Comp. wzrósł o 0,24 proc. do 5 225,48 pkt.

Ze spółek wchodzących w skład indeksu Dow Jones największy pozytywny wpływ na jego notowania miały Goldman Sachs oraz United Health.

W Stanach Zjednoczonych końca dobiega już sezon prezentacji wyników finansowych za drugi kwartał. Z szacunków agencji Bloomberg wynika, że z prawie 90 proc. spółek, wchodzących w skład indeksu S&P 500, które już pokazały swoje wyniki za drugi kwartał, 77 proc. pokazało rezultaty lepsze od oczekiwań na poziomie zysku netto; 56 proc. miało lepszą od oczekiwań sprzedaż. Zgodnie z oczekiwaniami amerykańskie korporacje mają zanotować spadek zysków w drugim kwartale o 2,7 proc., przed startem sezonu wynikowego spodziewano się tutaj spadku o 5,8 proc.

Nieduże zmiany notują ceny ropy naftowej po wzrostach z poprzedniej sesji. Brent zbliżył się na początku tygodnia do poziomu 45,5 dolarów za baryłkę.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Hutnictwo zyska oddech? Unia ogranicza napływ stali spoza Europy

Od 1 lipca 2026 r. w Unii Europejskiej obowiązują przepisy, które mają chronić europejski przemysł stalowy. Nowy unijny mechanizm zakłada zmniejszenie o niemal połowę bezcłowych limitów importu stali. - Te przepisy to w znacznej mierze realizacja postulatów hutniczych związków zawodowych – podkreślają w Śląsko-Dąbrowskiej „Solidarności”.

Tragiczny wypadek w Hucie Miedzi Głogów II. Nie żyje 38-letni pracownik huty

Do tragicznego wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę na terenie należącej do KGHM Huty Miedzi Głogów II. Zginął 38-letni pracownik huty. 

Motyka: Ceny energii dla przedsiębiorstw energochłonnych powinny spaść o kilkanaście procent

Do września Ministerstwo Energii ma przygotować rozporządzenie w sprawie taryf za energię elektryczną, dzięki któremu ceny dla przedsiębiorstw energochłonnych mają spaść o kilkanaście procent - poinformował w czwartek szef resortu Miłosz Motyka.

AGAT, czyli elitarna jednostka z Gliwic świętowała swoje 15-lecie

Skoki spadochronowe, wojskowy sprzęt, defilada, wymagające zawody i atrakcje dla całych rodzin – tak Jednostka Wojskowa AGAT świętowała swoje 15-lecie. Gliwickie lotnisko stało się miejscem wyjątkowego spotkania mieszkańców z żołnierzami jednej z elitarnych jednostek polskich wojsk specjalnych.