Niemcy ujawnią koszty transportu gazu
fot: gaz-system.pl
Tanio już było
fot: gaz-system.pl
Wymuszone ujawnienie kosztów transportu gazu to wstęp do wielkiej reformy, która ma sprzyjać konkurencji. Od 2010 r. wszystkie taryfy za przesył gazu w Niemczech mają być obniżone do poziomu najniższych stawek, faktycznie stosowanych na tamtejszym rynku - planują władze w Berlinie. Spadek i ujednolicenie opłat za transport gazu ułatwi konkurencję firmom, które handlują tym paliwem.