Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Każdego roku przybywa tablic
31 października 2020
Sześć lat temu metan zabił pięciu górników
6 października 2020
Ruch Knurów zwiększy produkcję węgla koksowego
29 września 2020
Górnictwo będzie z nami zawsze
18 września 2020
Górnicy w Czechach obchodzili swoje święto
7 września 2020
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
29 października 2009 : : autor: Kaj - nettg.pl

Policyjna akcja „Znicz” - o tym warto wiedzieć

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku przyniesie on sporo utrudnień w ruchu drogowym. Zwłaszcza w okolicach cmentarzy i kościołów dojdzie do czasowych zmian w jego organizacji.

KATOWICE:
Cmentarz przy ul. Sienkiewicza:
Od ulicy Powstańców nastąpi zamknięcie ruchu kołowego. Będą mogły poruszać się jedynie samochody, którymi poruszają się inwalidzi oraz mieszkańcy posesji. Można będzie parkować przy Pl. Sejmu Śląskiego i ul.W. Stwosza. Zalecany jest objazd ul. Jagiellońską.

Wejście cmentarne od ul. Plebiscytowej:
Zachowany zostanie istniejący ruch jednokierunkowy od ul. Powstańców do ul. W. Stwosza. Parkowanie pojazdów po lewej stronie ul. Plebiscytowej. Miejsca postojowe przygotowane zostaną na ul. Czempiela i W. Stwosza. Zalecany jest objazd ul.W. Stwosza

Rejon cmentarza przy ul. Damrota:
Zamknięty zostanie ruch kołowy odcinka od ul. Powstańców do ul. Przemysłowej. parkowanie pojazdów – parking.
Parkowanie przy ul. Przemysłowej od strony sklepu „U Belga”. Zalecany objazd ulicami: Przemysłową, Graniczna i Powstańców.

Rejon cmentarza przy ul. Brackiej:
Prawy pas ulicy Brackiej zamknięty będzie dla ruchu kołowego na odcinku od ul. Chorzowskiej do ul. Braci Reńców. Parkowanie pojazdów tylko przy ul. Złotej, (Plac przy stacji paliw, ul.Bracka) Zalecany jest objazd ul. Chorzowską, (DTŚ).

Rejon cmentarza przy ul. Wróblewskiego:
Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy od ul. Podhalańskiej do ul. Wrocławskiej. Parkowanie pojazdów przy cmentarzu, od strony ul. Nowotarskiej. Zalecany objazd ulicami: Markiefki,Leopolda

Rejon cmentarza ul. Murckowska:
Wprowadzony zostanie znaku „zakaz zatrzymywania” na odcinku od wylotu z A-4 do wyjazdu z ul.Porcelanowej. Parkowanie pojazdów przy cmentarzu.

Rejon cmentarza przy ul. Panewnickiej:
Nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego odcinka od ul.Medyków do ul. Bronisławy i wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Bronisławy od ul. Panewnickiej oraz ul. Śląskiej. Parkowanie pojazdów na placu przed Bazyliką oo Frnciszkanów. Zalecany objazd ulicami: Piotrowicką, Śląską oraz Medyków.

Rejon cmentarza przy ul. Cmentarnej:
Nastąpi zamknięcie całego odcinka tej ulicy dla ruchu kołowego. Parkowanie tylko przy ul. Oswobodzenia. Zalecany objazd ul. Bagienną.

Rejon cmentarza przy ul. Gliwickiej:
Będzie zamknięty prawy pas ruchu. Miejsca parkingowe wyznaczono przy ulicach: M. Gepert-Meyer w kierunku. ul. Sądowej,Gliwickiej i Ondraszka. Zalecany objazd ulicami:Bocheńskiego i Chorzowska, DTŚ.


GLIWICE

Dla kierowców zmierzających w kierunku Cmentarza Centralnego ulica Kozielska na odcinku od ulicy Okulickiego do ronda Andersa-Kozielska zostanie wyłączona z ruchu. Zakaz nie obejmie autobusów i taksówek.
Samochody jadące od strony Kozielskiej będą mogły na skrzyżowaniu ul.Kozielskiej i Okulickiego skręcić jedynie w ulicę Okulickiego (tzw. Zachodnia Obwodnica Miasta) w lewo – w kierunku ulicy Andersa, lub w prawo – w kierunku Drogi Krajowej nr 88. Odcinki te są drogami jednokierunkowymi. Miejsca parkingowe są przewidziane przy Centrum Handlowym „Arena”. Dojazd od Kozielskiej – ulicą Okulickiego i od Jana Śliwki ulicą Nadrzeczną.
Samochód będzie można także zaparkować na ulicy Andersa, po obu stronach drogi. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Kozielskiej i Okulickiego zostanie wyłączona.


Cmentarz przy ul. Św. Wojciecha:

Ulice św. Wojciecha oraz Myśliwska na odcinkach od ulicy Toszeckiej do
ulicy Jałowcowej, będą na czas zmiany drogami jednokierunkowymi. Dojazd w rejon
cmentarza możliwy będzie tylko od strony Toszeckiej. Dla samochodów jadących od strony Drogi Krajowej nr 88 obowiązywać będzie objazd ulicami: św. Wojciecha-Jałowcowa-Myśliwska-Toszecka-św.Wojciecha.
Na czas objazdu obowiązywać będzie prawostronny zakaz zatrzymywania się i postoju na całej ulicy św. Wojciecha.


BYTOM

W dniu Wszystkich Świętych od godz. 6.00 do 20.00,zamknięty będzie odcinek ul. Powstańców Śląskich od skrzyżowania z ul. Piekarską do skrzyżowania z ul. Oświęcimską. Objazd będzie prowadzony ul.Kruszcową, Prusa oraz ul. Mickiewicza. Chodnik na ul. Piekarskiej przy cmentarzu Mater Dolorosa na odcinku od ulicy Żermoskiego do Prusa zostanie oddzielony od jezdni taśmą - w tym miejscu nie będzie można zatrzymywać się ani parkować.
Policjanci radzą, by nie jeździć \"na pamięć\". W tych dniach na ulicach 9-go maja od ulicy Prywatnej do Wyszyńskiego, ul. Szafranka od Staffa do Alojzjanów i ul. Kwiatowej w kierunku ul. Mickiewicza – zostanie wprowadzony jednokierunkowy ruch pojazdów.
W całym województwie śląskim kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli m.in. prędkości i trzeźwości. W ramach policyjnej akcji \"Znicz 2009\" policjanci będą sprawdzać stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Szczególnie w pobliżu cmentarzy i dworców, ruch będzie bardzo duży.

BIELSKO-BIAŁA

Cmentarz przy ul. Grunwaldzkiej:
Obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy na ul. Wita Stwosza (od ul. Grunwaldzkiej do ul. Piastowskiej) oraz na ul. Kossaka (od ul. Piastowskiej do ul. Grunwaldzkiej) i ul. Wita Stwosza. Będzie dopuszczony prawostronny postój przykrawężnikowy.

Cmentarz przy ul. Cmentarnej:
Ruch jednokierunkowy obowiązywać będzie na ul. Dawnej (od ul. Zapolskiej do ul. Żywieckiej) oraz na ul. Akademii Umiejętności (od ul. Cmentarnej do ul. Zapolskiej).
Wprowadzona zostanie zmiana sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Żywieckiej i PCK w sposób umożliwiający wykonanie skrętu w lewo z ul. Żywieckiej.

Cmentarz komunalny przy ul. Karpackiej:
zakaz ruchu (z wyjątkiem mieszkańców) na ul. Łuczników oraz bez wyjątku na ul. Łamanej.
Ponadto wprowadza się: zakaz zatrzymywania się po prawej stronie ul. Działowej, a także jednokierunkowy ruch okrężny na parkingach przy cmentarzu.
Wjazd na parkingi z ul. Karpackiej wyłącznie na zasadzie skrętu w prawo (od centrum miasta). Obowiązuje zakaz postoju na placu przed cmentarzem.
Komunikacja miejska zorganizuje dodatkowy przystanek MZK do wysiadania w rejonie cmentarza.
Zorganizowane będą dwa parkingi przy budynku Zarządu Zieleni Miejskiej oraz przy Domu Kultury w Kamienicy - wjazd na parking (jednokierunkowo) od ul. Niwnej.

Zmiany organizacji ruchu kołowego w Bielsku-Białej będą obowiązywać od 29 października godz. 22.00 do 2 listopada godz. 20.00.

Policja przypomina:
-Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze i pamiętajmy też o zachowaniu odstępu między samochodami. Pamiętajmy o konieczności jazdy z włączonymi światłami mijania. Nie będzie żadnej pobłażliwości dla tych osób, które wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu czy narkotyków.
Apelujemy też do tych kierowców, którzy wybiorą się w dłuższą podróż, by co pewien czas robili przerwę na odpoczynek i w miarę możliwości wyjechali wcześniej. Do pieszych zaś, aby odwiedzając groby bliskich korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza.
Przed wejściem na jezdnię należy zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Należy też zadbać o swoje rzeczy osobiste i nie pozostawiać ich w samochodzie na czas nieobecności.

Strona 1 z 0

Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.

REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (0) pokaż wszystkie
  • QVCED
    user

REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
CZĘSTO CZYTANE
Bytomscy górnicy wybierają ścianę kolosa
27 października 2020
6047
Kiedy w gminie Radków ruszy kopalnia węgla?
25 października 2020
3743
Zmarł na zawał, jego zwłoki 10 godzin leżały przed kopalnią
29 października 2020
3156
Jazda na trzy ściany
31 października 2020
2783
Zarobki górników windują średnią płac w regionie
30 października 2020
2754
Znaczny wzrost zakażeń w PGG - ponad 40 nowych przypadków
27 października 2020
2562
Ponad 20 nowych zakażeń w PGG
26 października 2020
1765
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - UNDER]
Twoje urządzenie:
Partnerzy portalu