Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Górnictwo będzie z nami zawsze
18 września 2020
Górnicy w Czechach obchodzili swoje święto
7 września 2020
Sytuacja górnictwa nie jest łatwa
4 września 2020
Solidarność to drugie imię Polski
3 września 2020
Śląskie stawia na elektromobilność
3 września 2020
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
21 września 2011 : : autor: Md - nettg.pl

Wybory: górnicze organizacje rekomendują kandydatów

Górnicze organizacje wskazały 10 kandydatów, którzy ich zdaniem będą dobrze reprezentować interesy górnictwa w najbliższej kadencji parlamentu
fot: Maciej Dorosiński

Po raz pierwszy w swojej historii Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa, Porozumienie Związków Zawodowych Kadra, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa oraz Związek Pracodawców Górnictwa Węgla Kamiennego postanowiły udzielić rekomendacji kandydatom na posłów. Zdaniem organizacji wybór tych właśnie osób pozwoli na właściwe reprezentowanie polskiego górnictwa w sejmie następnej kadencji.

 

"Stwierdzając, że w dobiegającej kadencji parlamentu górnictwo, w tym zwłaszcza węgla kamiennego i brunatnego, było niedostatecznie reprezentowane w Sejmie i Senacie, cztery największe organizacje związane z polskim przemysłem wydobywczym występują do Wyborców o zmianę tego stanu rzeczy" - czytamy w komunikacie, który dotarł do redakcji portalu nettg.pl.

 

Organizacje zaznaczają, że rekomendowani kandydaci to przedstawiciele wszystkich, najważniejszych ugrupowań politycznych, zastrzegają przy tym jednak, że swojego poparcia udzielają ludziom, a nie partiom. W ich przekonaniu wytypowane osoby doskonale znają problemy polskiego górnictwa i dają gwarancję, że będą dbać o interesy zarówno branży, jak i zatrudnionych w niej wielu tysięcy pracowników orz ich rodzin.


GIPH, PZZ Kadra, SITG oraz ZPGWK zarekomendowały następujących kandydatów:

Tadeusz Arkit - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP;

Adam Czekaj - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe;

Adam Depta - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe;

Adam Gawęda - Komitet Wyborczy Polska Jest Najważniejsza;

Krzysztof Kurak - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe;

Dariusz Potyrała - Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej;

Jan Rzymełka - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP;

Piotr Szereda - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe;

Grzegorz Tobiszowski - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość;

Roman Walter - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe.

 

Komunikat podpisali Mirosław Kugiel - przewodniczący ZPGWK, Wiesław Blaschke - prezes SITG, Dariusz Trzcionka - przewodniczący PZZ Kadra oraz Janusz Olszowski - prezes GIPH.

Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.

REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (13) pokaż wszystkie
  • MAKO. 23 września 2011 09:58:09
    Profile Avatar

    KRZYSZTOF KURAK Dobry kandydat na posła Wielokrotnie udowodnił swoja FACHOWOŚC.

  • zogorny 22 września 2011 07:17:06
    Profile Avatar

    Lansik, lansik panów prezesów. Oni lubią się lansować, a doskonale wiedzą, że gówno to pomoze w wyborach.

  • przodkowiec 21 września 2011 20:45:21
    Profile Avatar

    Komentarz do zdzicha i sowy Najlepszym przykładem na to jak dyrektor Walter nie popiera chamstwa i oszołomstwa dozoru wyższego i jak dba o dobro pracowników i kopalni jest nasz nowy bardzo doświadczony "szef" GRP na Sośnicy! A dyrektor to zwykłego pracownika ma głęboko w d.. i tą kopalnię też! Bo myśli tylko o wygodnym stołku dla siebie!

  • sowa 21 września 2011 10:55:24
    Profile Avatar

    Komentarz do komentarza "ADAMA". Dyrektor kopalni (w tym przypadku Walter) ma do dyspozycji tylko taki dozór jaki jest na kopalni. Nie przewidzi, że jeden z drugim to oszołom i idiota. Wszystko wychodzi w "praniu". Wiem jedno - zawsze reaguje na każdy sygnał "załogi" o niewłaściwym, chamskim podejściu dozoru do podległych pracowników. Wystarczy tylko zdobyć się na cywilną odwagę i pójść do Dyrektora ze skargą. Pamiętajmy tylko o jednym - napisać w tym "śmietniku" można wszystko ale trzeba brac odpowiedzialność za słowa i ważyć oceny sprawiedliwie.

  • ZDZICH 21 września 2011 10:34:05
    Profile Avatar

    patrząc się na tą listę którą popierają wyżej wymienieni,to ja bym głosował na Romana Waltra z tego względu że wie czego chce i wie jak pomóc górnictwu bo w tej dziedzinie jest bardzo dobrym fachowcem. I DLATEGO GŁOSUJCIE NA ROMANA WALTRA WSZYSCY WYBIERZMY SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ ODDANY GŁOS NA NIEGO NIE BĘDZIE GŁOSEM ZMARNOWANYM OBIECUJE TO WAM!!!!!!!!!!!!!

  • zdzich 21 września 2011 10:27:43
    Profile Avatar

    kolego-Adam to jest odnośnik do ciebie,mam wielką prośbę dyr Walter z Makoszów nie popiera chamstwa dozoru wyższego i wcale nie gnębi górników więc nie wypisuj bzdur. Jeżeli on by się dowiedział że ktoś z dozoru gnębi górników to już ta osoba nie chodzi w białym hełmie On co poniedziałek przyjmuje skargi od górników i każdy z nas może do niego przyjść i powiedzieć co go boli, nikogo jeszcze nie wysłał z kwitkiem bez pomocy Więc proszę o nie szkalowanie jego opinii.

  • ślązaczka 21 września 2011 09:52:05
    Profile Avatar

    Jak tak bardzo chce poznać robota w kopalni - to niech się zatrudni na płuczce - łopata do ręki i heja! .

  • przodowy z Budryka 21 września 2011 09:42:27
    Profile Avatar

    Spadochroniarze z Wawy, w czasie wyborów przypominają się, jacy to oni są zatroskani losem górników. Co będzie jak już dostaną się do parlamentu. Chyba nie ma potrzeby tłumaczyć. Wszyscy wiedzą o co chodzi.

  • zyga 21 września 2011 07:59:44
    Profile Avatar

    Kolego ~omen. Nie chodzi tu o PiaR, czy też inne zagrywki. Tu chodzi o mobilizacje całego środowiska górniczego, żeby oddali głosy w swoich okręgach na ludzi NASZYCH (z branży). Wtedy Górnictwo ma jakieś szanse. A w przeciwnym razie to porażka, i będą robić z nami co chcą!

  • omen 21 września 2011 07:11:57
    Profile Avatar

    Taka zagrywka nie ma żadnego znaczenia, ani wpływu na wynik wyborów. Jeśli popiera się kandydatów z wszystkich ugrupowań, to w efekcie nie popiera się nikogo. To jest po prostu PiaR tych 4 mało znaczących organizacji, a w zasadzie jej prezesów.

  • związkowiec 21 września 2011 07:07:05
    Profile Avatar

    Jeżeli chcemy mieć gwarancje stabilnej i pewnej pracy, to musimy mieć w parlamencie ludzi z branży. Inaczej znowu będziemy małymi kroczkami skubani przez kolejne cztery lata. Chyba, że: Chcecie zapierd..lć do 65 ??? Chcecie aby pozamykali kopalnie, a Wy stracili miejsca pracy ??? To olejcie wybory. Ale potem to tylko pretensje do siebie!

  • górnik 21 września 2011 06:57:01
    Profile Avatar

    Apeluję do braci górniczej! Idźcie 9.X. do urn i głosujcie na ludzi z branży. Nie pozwólmy by warszawka decydowała o nas bez nas !!!

  • Adam 20 września 2011 20:15:14
    Profile Avatar

    Walter - dyr z Makoszów? Ten gnębiciel górników? Ten, który wspiera chamstwo dozoru wobec górników? Na Makoszowach pod kierownictwem Waltra górnik=śmieć, a dozór to paniska.

  • WZYVL
    user