Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Padł rekord w skali kraju
11 sierpnia 2020
Izba działała na rzecz branży w Polsce i za granicami
27 lipca 2020
Atrybuty nadziei – kołowrót, kilof, worek
19 lipca 2020
Patronka górników wyjechała na powierzchnię
17 lipca 2020
Korfanty na kolejowych torach
16 lipca 2020
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
8 czerwca 2020 Portal gospodarka i ludzie autor: AMC

Górnictwo: Lista zakładów, które od jutra wstrzymają wydobycie

Zdaniem Jacka Sasina, ministra aktywów państwowych, decyzja o tymczasowym wstrzymaniu wydobycia w dwunastu śląskich zakładach pracy PGG i JSW jest podyktowana troską o bezpieczeństwo załóg górniczych
fot: Maciej Dorosiński

Ministerstwo Aktywów Państwowych ogłosiło listę zakładów, które od jutra wstrzymają wydobycie.

Mowa o kopalniach: Bolesław Śmiały, Piast, Ziemowit, Halemba, Pokój, Chwałowice, Marcel, Rydułtowy, Mysłowice-Wesoła oraz Wujek z Polskiej Grupy Górniczej, a także Knurów-Szczygłowice oraz Budryk z Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

- Rozwiązanie to zostało skonsultowane ze stroną społeczną i uzyskało aprobatę – czytamy w komunikacie MAP.

Zdaniem Jacka Sasina, ministra aktywów państwowych, decyzja o tymczasowym wstrzymaniu wydobycia w dwunastu śląskich zakładach pracy PGG i JSW jest podyktowana troską o bezpieczeństwo załóg górniczych.

W niedzielę w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyło się spotkanie poświęcone sytuacji epidemiologicznej na Śląsku. W spotkaniu uczestniczył Wicepremier Jacek Sasin, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg oraz Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.

Jego efekt to decyzja o tym, że na trzy tygodnie zostanie wstrzymane wydobycie w 12 kopalniach, w których występują ogniska koronawirusa. Zatrudnieni w tych kopalniach górnicy otrzymają 100 proc. wynagrodzenia.

REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (31) pokaż wszystkie
  • OLO 10 czerwca 2020 07:27:54
    Profile Avatar

    Koniec odrabiania wojska i chorobowego

  • Pisdebile 9 czerwca 2020 19:49:20
    Profile Avatar

    A najlepszy wić to o chwalowicach. Górnicy przyszli do pracy bo sami podjęli taką decyzję. Jaki kraj tacy politycy , takie media.

  • Pisdebile 9 czerwca 2020 19:46:54
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • Art 9 czerwca 2020 18:50:21
    Profile Avatar

    Z tego co mi wiadomo na Halembie wszyscy dzis pracuja to od kiedy obowiązuje to postojowe ?

  • Morph 9 czerwca 2020 11:03:08
    Profile Avatar

    TAk to jest jak Sasin czyli historyk dostaje 'pieczę' nad czymś co go przerasta, już nie mówię o tym, że nad czymś czego nie pojmuje i nie rozumie jak działa xD

  • Korona to sciema 9 czerwca 2020 11:02:02
    Profile Avatar

    Wszystkie wasze lipne statystyki opierają się na testach. TESTY, KTORYMI WAS STRASZA WYKRYWAJA WASKI KAWAŁEK KODU GENETYCZNEGO, KTORY JEST W WIELU, WIELU PATOGENACH, BAKTERIACH, GRZYBACH, EGZOSOMACH! SAM JEGO TWORCA NOBLISTA POWIEDZIAŁ, ZE ON NIE SŁUZY DO WYKRYWANIA KORONAWIRUSA!!! ZROB SOBIE JEDEN Z DRUGIM WYMAZY Z JAMY NOSOWO-GARDLOWEJ! POLOWIE POLAKOW WYJDA GRONKOWCE, PACIORKOWCE, PNEUMOKOKI, TO NASZA FLORA BAKTERYJNA! I CO??? CHORUJECIE? JESTESCIE BEZOBJAWOWYMI NOSICIELAMI? CO TO ZA NOWOMOWA MEDYCZNA? Ale to jeszcze nic, test wskazał pozytywny odczyt nawet dla owocu papaja i kozy - google -> 'koronawirus u kozy' !!! Producent tych testów ma zapisane w specyfikacji testu, ze wykrycie tego konkretnego RNA nie oznacza zakażenia wirusem z Chin! Jest to oficjalny dokument na stronie CDC. Dodatkowo mamy marchewkę w postaci dopłat dla szpitali za koronapacjentow i instrukcje z ministerstw zdrowia jak 'klasyfikować' zgony plus zakaz informowania opinii publicznej o sytuacji w służbie zdrowia pod kara zwolnienia i ostracyzm środowiska dla narracji odmiennych od tej oficjalnie klepniętej. A na całym świecie naukowcy, profesorowie, lekarze zwracają uwagę, ze pandemia to czysty pic dla masowej ciemnoty!!!!!

  • EMERYT GÓRNICZY 9 czerwca 2020 09:48:37
    Profile Avatar

    WSZYSTKO ZA CO WEŹMIE SIĘ PiS TO JEDNE WIELKIE PARTACTWO. SASIN I JEGO POŻAL SIĘ BOŻE DORADCY NIE MAJĄ ZIELONEGO POJĘCIA O SPECYFICE KOPALNI, WIĘC WYMYŚLAJĄ TAKIE GŁUPOTY, ŻE GŁOWA BOLI! JA NIE ROZUMIEM JAK PRACOWNIK, KTÓRY BĘDZIE MUSIAŁ PRACOWAĆ MOŻE DOSTAWAĆ TYLE SAMO CO TEN LEŻĄCY BYKIEM. NIEPOJĘTY CHAOS I BŁĄDZENIE PO OMACKU. NIE MAJĄ ZIELONEGO POJĘCIA CO ROBIĆ, WIĘC KAŻDY NASTĘPNY POMYSŁ JEST GŁUPSZY OD POPRZEDNIEGO!!!

  • ANTY ZZG 9 czerwca 2020 08:03:00
    Profile Avatar

    Bolek dzisiaj normalnie fedruje wiec o co chodzi?

  • Maxiu 9 czerwca 2020 07:32:51
    Profile Avatar

    Do Budryk. Chyba już za późno do wyjazdu na Warszawę. Decyzję o zamykaniu kopalń podjęte. Niestety sami do tego doprowadziliście Wy górnicy trzymając się rękami i nogami PISu. Tego wspaniałego według Was PISu. Rządy PO- Tuska według Was były złe i szkodzące branży górniczej i samym kopalniom a co teraz powiecie o działaniach tak restrykcyjnych PISu. Ostatni dzwonek Bracia Górnicy aby zagłosować w wyborach prezydenckich rozsądnie i odsunąć tą nieudolną partię od rządzenia a właściwie od nieudolnego rządzenia i doprowadzenia całej Rzeczypospolitej do normalność. Z górniczym pozdrowieniem Szczęść Boże

  • Górnik 9 czerwca 2020 05:57:15
    Profile Avatar

    Ciekawe bo na Piaście w Biegunie dzisiaj przysLi do pracy u zjeżdżają na dół

  • bvw 8 czerwca 2020 22:27:14
    Profile Avatar

    To jest nienormalne kopalnie które maj ą najwięcej zakażonych i tym samym tam jest największe zagrożenie to dalej fedrują a tam gdzie było kilka przypadków to zamykają powinniśmy brać kilofy w ręce i jechać tę bandę szkodników przepędzić

  • zzzz 8 czerwca 2020 20:49:10
    Profile Avatar

    Kompromitacja...

  • Budryk 8 czerwca 2020 20:31:19
    Profile Avatar

    Hej Bracia Górnicy chyba będziemy musieli jechać na warszawę... Zrobić konkretny porządek!!!

  • Max 8 czerwca 2020 19:45:48
    Profile Avatar

    Sasin to likwidator polskiego górnictwa

  • Egon 8 czerwca 2020 17:30:11
    Profile Avatar

    Celowa robota nieprzyjaznych mediów i innych,nie powiem kto, prędzej księżyc stanie albo budce niż staną śląskie kopalnie

  • Tomasz 8 czerwca 2020 17:20:05
    Profile Avatar

    Mysłowice - Wesola 1 przypadek faceta który zaraził się od żony ale na kopalni sie nie pojawił bo. był na kwarantannie. To definicja tzw. ognisk koronowirusa w opinii Sasina?

  • Tomasz 8 czerwca 2020 16:54:23
    Profile Avatar

    Mysłowice - Wesola 1 przypadek faceta który się nie pojawił w kopalni bo. był na kwarantannie. To definicja tzw. ogniska koronowirusa w opinii Sasina?

  • Sara 8 czerwca 2020 16:28:04
    Profile Avatar

    Może ktoś zrobi w końcu testy wszystkim kasjerkom i kasjerom , najbardziej narażonych wielkich sklepów takich jak Lidl, Biedronka ,Kerfurr czy Kaufland mają oni styczność z tysiącami ludzi dziennie ,nikt o tym nie mówi ? A co z naszą policją też się nie zarażają ? Pracują w komisariatach ,nie zdalnie tylko służąc nam ,rozmawiając z masą osób ,normalnie mają odprawy rano przed służbą przypuszczam że nie po 5 osób i w odległości 1,5 m , spotykając się po pracy z swoimi znajomymi ,też nikt się nie zaraża ? SRK w Bytomiu ,ponoć największy zakład górniczy w Polsce ,ktoś przeprowadził jakieś testy ?

  • Ryl 8 czerwca 2020 16:19:43
    Profile Avatar

    Świńskie gorole się cieszą

  • Gornik Sośnica 8 czerwca 2020 16:16:42
    Profile Avatar

    ZASZEREGOWANIE + KRATA Górnika 68zł+60120 za dniówkę premii tygodniowej niema bo za co jak nie ma go w pracy

  • ANTY ZZG 8 czerwca 2020 16:00:25
    Profile Avatar

    To co bydom na postojowym dalej te wymazy brac czy to juz koniec,jak postojowe to mam na to.........i jade se kajs

  • Haier 8 czerwca 2020 15:50:00
    Profile Avatar

    Rydułtowy nie ma decyzji o zatrzymaniu wydobycia. Jutro idziemy normalnie do pracy. Totalna dezinformacja.

  • Ania 8 czerwca 2020 15:14:18
    Profile Avatar

    Chcą kupić głosy górników i mają nas za idiotów. Jak było zagrożenie to nic nie robili mąż zjeżdżał na dół ze strachem nie było żadnego wsparcia. Teraz zamykają 12 kopalń żenada

  • Nick 8 czerwca 2020 15:12:56
    Profile Avatar

    Piast, Ziemowit, Halemba-Wirek, Pokój, Chwałowice, Marcel, Rydułtowy to KOPALNIE, CZY TYLKO RUCHY KOPALŃ (część kopalni)?

  • dan 8 czerwca 2020 15:11:38
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu braku związku z tematem.

  • dan 8 czerwca 2020 14:37:51
    Profile Avatar

    Ryle, szukajcie juz lepiej nowej roboty

  • Damian 8 czerwca 2020 14:34:58
    Profile Avatar

    Żałosne zamykają kopalnie gdzie tych zachorowań jest bardzo mało a te kopalnie gdzie było wiele więcej to będą funkcjonowały normalnie.... smiech na sali.... dowalili się do górnictwa gdzie było to wiadomo że ludzie się zaraża i co z tego... zacznijmy badać teraz wszystkie inne wielkie i te mniejsze zakłady. Duża i male sklepy wtedy się okaże że zachorowań tak naprawdę jest 1000% więcej niż faktycznie bo ludzie są nieświadomi ze są już zarazen górnicy wiedzą.i co wtedy wstrzymany?

  • Banel 8 czerwca 2020 14:34:45
    Profile Avatar

    @Górnik: co to jest 'najniższa średnia krajowa'?

  • Karol z dziury 8 czerwca 2020 13:39:43
    Profile Avatar

    CIekawe dlaczego mają stanąć, kopalnie w których nie ma zachorowań, które fedrują i mają sprzedaż, to jest krok do likwidacji górnictwa , zobaczycie po wyborach..........

  • Ryl 8 czerwca 2020 13:25:37
    Profile Avatar

    Czyli jutrzejsze spotkanie związków z ministrem odwołane,czyli nie będzie musiał do wyborów przedstawić dalszych losów PGG,czyli związki znów sprzedały górników!Piękna zagrywka ministerstwa po co się prosic o jakies postojowe w Piątek!Pozdrawiam górników należących do związków!

  • Górnik 8 czerwca 2020 13:23:35
    Profile Avatar

    W jaki sposób zostanie wyliczona 100% wypłata ...bo nasze stawki bez dodatków za dniówkę w przeliczeniu całego miesiąca to nawet nie najniższa srednia krajowa...

  • OIQME
    user