Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Firma z Katowic przygotuje wystawę poświęconą pacyfikacji kopalni
18 stycznia 2021
Rehabilitacja po COVID-19 w Uzdrowisku Świeradów
13 stycznia 2021
Górnicy oddają krew i osocze
28 grudnia 2020
Nowa inwestycja w PGG działa pełną parą
28 grudnia 2020
W Betlejem za dni Heroda
24 grudnia 2020
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
28 listopada 2019 Portal gospodarka i ludzie : : autor: BL

Górnictwo: wstrząs w kopalni Murcki-Staszic

Na kopalni Murcki-Staszic o godz. 4.50 miał miejsce wstrząs; jeden górnik został poszkodowany
fot: Maciej Dorosiński

Na kopalni Murcki-Staszic, należącej do Polskiej Grupy Górniczej, w czwartek, 28 listopada, o godz. 4.50 doszło do wstrząsu - poinformował portal netTG.pl dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego.

W wyniku tego zdarzenia, które miało miejsce na poziomie 900, jeden górnik został poszkodowany. W chwili wstrząsu górnik znajdował się w okolicy kombajnu. Ranny pracownik kopalni śmigłowcem został przetransportowany do szpitala. Energię wstrząsu określono na poziomie 1x10^6 J.

Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.

REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (13) pokaż wszystkie
  • Piotr 29 listopada 2019 19:12:54
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • Anty komu 29 listopada 2019 13:17:12
    Profile Avatar

    Piotrze nie Trzeba być chopem żeby zginąć bezsensownie my jesteśmy tylko ludźmi a nie maszynami. Maszyny zatamuja a ciebie wyniosą w worku i do tego trzeba być chopem? Z naturą nie wygrasz a z decyzjami na staszicu wogóle. Ci co decydują o naszej pracy siedzą na powierzchni i patrzą na mapki a ty jesteś w rejonie na codzień. Przemyśl pierw co piszesz.

  • Piotr 28 listopada 2019 19:11:34
    Profile Avatar

    Kolego Miner, a kto “ zamknoł śc 3bs po tapnieciu, a potem pozarze? Dyrektor kopalni czy OUG, wiec teraz jakiś urzednik musiał wydać decyzje i określić warunki. Jesli to by zalezało tylko od kopalni to już dawno by tam fedrowali. Ja chce znać nazwisko tego urzędnika, to chyba nie jest tajemnica? Ile nieszcześcia musi sie jeszcze tam wydarzyć? A co było na “ Malwinach”? Czy trzech chłopaków musiało zginac??? Nie ma odpowiedzialnch A ten wypadek? Tak samo nie ma nikogo kto posłał nadsztygara i kierownika wentylacji na “ cicha akcje” no bo chyba mi nie powiesz ,że tak hobbistycznie sobie tam weszli??? Staszic to jedno wielkie bagno

  • GÓRNIK 28 listopada 2019 17:56:42
    Profile Avatar

    Jak się ktoś czuje zagrożony niech idzie do Biedronki lub Lidla tam tylko regał niekiedy się przewróci......do górnictwa trzeba chopa a nie baby.......wolny wybór...

  • Don 28 listopada 2019 15:14:24
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • Anty komu 28 listopada 2019 14:22:57
    Profile Avatar

    Masakra sam tam chodzę w ten rejon maja otwierać rejon 3bs. Czy oni nie widzą że tam jest zabardzo niebezpiecznie? Ile ludzi musi zginąć żeby do tego doszli?

  • miner 28 listopada 2019 13:26:34
    Profile Avatar

    Nie wiem kolego Piotrze czy wiesz, ale urzędnicy nie wydają decyzji o wznowieniu eksploatacji, natomiast jak najbardziej mogą eksploatację (ruch zakładu górniczego) wstrzymać w drodze decyzji, określając warunki wznowienia fedrowania. To przedsiębiorca, a ściślej kierownictwo zakładu górniczego, po spełnieniu oczywiście określonych warunków, podejmuje decyzję o wznowieniu eksploatacji.

  • Piotr 28 listopada 2019 12:31:11
    Profile Avatar

    Sciana 3 bs , prosze o nazwisko urzednika ktory wydał decyzjevo wznowieniu fedry w tym rejonie

  • Lolo 28 listopada 2019 11:50:55
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • Rafek 28 listopada 2019 11:24:29
    Profile Avatar

    Ktoś wie gdzie dokładnie to było i kto ucierpiał??

  • Krzysztof 28 listopada 2019 10:59:12
    Profile Avatar

    Panie redaktorze, najpierw zbierz Pan kompletne wiadomości a później pisz Pan artykuł! Żadnego helikoptera nie było. Tylko karetka został przewieziony.

  • Toja 28 listopada 2019 10:35:20
    Profile Avatar

    Nie rozumiem Domu dlaczego nie zamykają twojego zakładu pracy?

  • Domin 28 listopada 2019 09:16:53
    Profile Avatar

    Nie rozumie dlaczego nie zamykają tej kopalni.

  • GCBGU
    user