Kadry: zmiany w zarządzie PGE GiEK

fot: Maciej Dorosiński

Dotychczasowy wiceprezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Robert Ostrowski został powołany na stanowisko prezesa PGE GiEK

fot: Maciej Dorosiński

Rada Nadzorcza PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna podjęła 20 grudnia decyzje o zmianach w składzie zarządu spółki – poinformowało PGE GiEK w komunikacie.

Czytamy w nim, że z dniem 1 marca 2019 r. RN powołała Roberta Ostrowskiego (dotychczasowego wiceprezesa JSW - red.) na prezesa zarządu, z dniem 21 grudnia 2018 r. powołała Norberta Grudnia na wiceprezesa zarządu ds. inwestycji i zarządzania majątkiem, powierzając dodatkowo pełnienie obowiązków prezesa zarządu spółki do końca lutego 2019 r., oraz z dniem 20 grudnia 2018 r. odwołała Radosława Rasałę ze składu zarządu.

W składzie zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA są obecnie cztery osoby: Norbert Grudzień, Krzysztof Domagała, Stanisław Żuk i Andrzej Kopertowski.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

W Górniczej o złożu Dębieńsko, transformacji Śląska i zagospodarowaniu wód kopalnianych

Co ze złożem Dębieńsko i JSW? Jak działa system aktywizacji zawodowej w górniczej spółce? Jaka powinna być transformacja naszego regionu? I jak zagospodarować infrastrukturę techniczną likwidowanych zakładów górniczych? O tym m.in. przeczytają Państwo w najnowszym wydaniu Trybuny Górniczej, która ukaże się już w najbliższy piątek 26 czerwca. 

Lato, lato wszędzie!

Astronomiczne, kalendarzowe i… kolejowe. To ostatnie zaczęło się najprędzej – już w połowie czerwca. W trzeciej, tzw. letniej korekcie rozkładu jazdy na tory wróciły między innymi regularne połączenia z Częstochowy do Zakopanego.

Kanadyjczycy na Śląsku zadbają o dostęp do surowców krytycznych. Przejęli ważną inwestycję

Kinterra Capital Corp., kanadyjski fundusz private equity inwestujący w sektorze minerałów krytycznych, przejął zlokalizowany w Polsce projekt produkcji prekursora materiału katodowego (pCAM) i węglanu litu. To pierwsza inwestycja funduszu w Europie i zarazem projekt o strategicznym znaczeniu dla rozwoju europejskiej infrastruktury przetwarzania surowców krytycznych, kluczowych dla rozwoju nowoczesnej gospodarki i bezpieczeństwa łańcuchów dostaw.

W kopalniach JSW licealiści przeprowadzili pokazy udzielania pierwszej pomocy

Młodzież z klas ratowniczych II LO w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie prowadziła pokazy udzielania pierwszej pomocy na fantomach. Akcję zorganizowano w ruchu Szczygłowice oraz ruchu Knurów.