Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Sześć lat temu metan zabił pięciu górników
6 października 2020
Ruch Knurów zwiększy produkcję węgla koksowego
29 września 2020
Górnictwo będzie z nami zawsze
18 września 2020
Górnicy w Czechach obchodzili swoje święto
7 września 2020
Sytuacja górnictwa nie jest łatwa
4 września 2020
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
8 stycznia 2015 KW SA

Kompania Węglowa: mimo protestów wydobycie bez zakłóceń

Wydobycie w kopalniach Kompanii Węglowej pomimo protestów jest prowadzone zgodnie z planem
fot: Jarosław Galusek/ARC

Wszystkie kopalnie należące do Kompanii Węglowej pomimo akcji protestacyjnych prowadzą wydobycie węgla zgodnie z planem - poinformowała spółka w komunikacie. W czwartek 600 pracowników w kopalni Brzeszcze zostało pod ziemią po zakończeniu zmiany, w kopalni Pokój były to 63 osoby, w kopalni Sośnica-Makoszowy 63 osoby, zaś w kopalni Bobrek-Centrum 24 osoby. Prezes Kompanii Węglowej apeluje o uspokojenie nastrojów.

- Rozumiem emocje pracowników. Jedyną alternatywą dla planu naprawczego zaproponowanego przez rząd jest jednak groźba upadłości firmy, a co za tym idzie - utrata pracy przez kilkadziesiąt tysięcy pracowników Kompanii Węglowej. Na to nie możemy się zgodzić. Apeluję do pracowników o zachowanie spokoju - powiedział prezes zarządu Kompanii Węglowej Krzysztof Sędzikowski.

- Wierzę, że rozpoczynające się w piątek konsultacje społeczne będą konstruktywne. Zarówno rządowi, kierownictwu spółki, jak i przedstawicielom związków zawodowych zależy bowiem na jednym - utrzymaniu jak największej liczby miejsc pracy i uratowaniu spółki. Mam nadzieję, że pomimo napiętej sytuacji uda się nam dojść do porozumienia - dodał.

Kompania Węglowa uruchomiła w czwartek specjalne linie telefoniczne dla pracowników, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje. Pracownicy otrzymali też broszury informacyjne, w których przedstawiono założenia planu naprawczego dla spółki. Członkowie zarządu spółki od rana prowadzili rozmowy z dyrektorami i kierownictwem kopalń.

- Jestem człowiekiem dialogu, a nie konfrontacji. Nie uprawiam polityki dla doraźnych celów, moje działania opieram na ekonomicznym rachunku z poszanowaniem strony społecznej i praw pracowników. Wiem, że zaproponowane działania są bolesne, ale są też niezbędne dla ratowania tysięcy miejsc pracy. Im szybciej znajdziemy kompromis i przystąpimy do realizacji planu naprawczego, tym mniejsze będą jego koszty finansowe i społeczne - powiedział prezes Sędzikowski.

Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.

REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (18) pokaż wszystkie
  • kowal 9 stycznia 2015 08:18:38
    Profile Avatar

    ciekawe ile stanowisk w KW powstanie do spraw likwidacji

  • chłopek roztropek 9 stycznia 2015 04:51:00
    Profile Avatar

    ... cyt. artykuŁu: "mimo akcji protestacyjnej wydobycie wĘgla prowadzone jest zgodnie z planem". a wiecie dlaczego?. bo my robimy swoje w przeciwieŃstwie do was, szanowni cyrkowcy z kw

  • chłopek roztropek 9 stycznia 2015 04:44:34
    Profile Avatar

    do kw. nie pamiĘtacie co obiecaliŚcie nie dawno pracownikom z administracji? zrezygnowali oni z pewnych przywilejÓw na poczet gwarancji zatrudnienia. i co? nagle alzheimer? wam siĘ "wŁĄczyŁ"? poprostu robicie ludzi za ciu..i. tak samo z tĄ restrukturyzacjĄ przecieŻ ewidentnie widaĆ, Że to jest likwidacja kwk. wy myŚlicie, Że pracownicy doŁowi to jest dalej ciemnogrÓd, jak parĘ dziesiĄt lat wczeŚniej?....

  • BożeWidziszINieGrzmisz 8 stycznia 2015 20:26:41
    Profile Avatar

    Czy wy nie widzicie że są właśnie tworzone kolejne stołki dla pseudo presesów? Kolejna spółka ze spółki... JEŚLI PAŃSTWO NIE MA ZAMIARU DOKŁADAĆ TO NIECH NIE ZABIERA - PRECZ Z TAK WYSOKIM PODATKIEM/AKCYZAMI ITD!!!!!!!!!!

  • Solidarni razem 8 stycznia 2015 19:02:42
    Profile Avatar

    Spróbujmy się odłączyć od POLSKI ! Mamy teraz najlepszą okazję ! I tak nic nie jesteśmy dla nich wartościowi !

  • NAIMAD 8 stycznia 2015 18:57:28
    Profile Avatar

    w jednoŚci siŁa .13 grudnia 1981

  • załamany 8 stycznia 2015 18:44:24
    Profile Avatar

    A Panowie siedzący w KW SA, zostaną powołani do nowoutworzonej spółki odpowiedzialnych za górnictwo przez WĘGLOKOKS ?!!! bo w planie naprawczym nie ma ani słowa o w/w posadach w KW SA

  • naimad 8 stycznia 2015 18:34:28
    Profile Avatar

    łaczmy sie w sile

  • Adam M. 8 stycznia 2015 18:06:34
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • foot 8 stycznia 2015 18:00:17
    Profile Avatar

    List pana prezesa, obwiesili wszystko nimi, na telebimie puszczali i załodze kazali rozdać. Dodatkowo później były broszury KW, odnośnie odejść, alokacji itd itd. Generalnie plan w pigułce na 2 stronach A4

  • olaf 8 stycznia 2015 17:53:45
    Profile Avatar

    Na Sośnicy też żadnych broszur nie bylo

  • Adam M. 8 stycznia 2015 17:49:55
    Profile Avatar

    Jakie broszury informacyjne ?? Na Pokoju nie dawali żadanych broszur i nikt nic nie wie.

  • foot 8 stycznia 2015 17:30:58
    Profile Avatar

    A po co podpisywać, ktoś cie zmusi do tego? Na Makoszowach planistki tylko "ptaszki" stawiały przy nazwisku, że ktoś pobral. Nikogo nie można zmusić do podpisu ;)

  • oburzony 8 stycznia 2015 17:16:13
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • zapytacz 8 stycznia 2015 17:12:50
    Profile Avatar

    Coś prezes ściemnia. Czemu nie wyrzuci tych dyrektorów, którzy mu robią straty tylko wyrzuca załogi?

  • Ala 8 stycznia 2015 17:09:49
    Profile Avatar

    400 dołowych ma objąć program dobrowolnych odejść.

  • Ala 8 stycznia 2015 17:05:37
    Profile Avatar

    Rozwiązaniem jest przeniesienie całej załogi do nowej KW i oddelegowanie 2000 pracowników do likwidacji 4 kopaln przekazanych SRK. Inne warianty świadczą o nieczystych intencjach!

  • elektryk 8 stycznia 2015 17:01:56
    Profile Avatar

    Co to znaczy że 400 osób pracowników dołowych straci pracę?

  • ZQIHC
    user