Negocjacje płacowe w górniczej spółce. Jest termin, są postulaty

1738842080 kghm

fot: KGHM

Porozumienie płacowe już jest, podwyżki od 1 stycznia 2025 r.

fot: KGHM

Krajowa Sekcja Górnictwa Rud Miedzi NSZZ „Solidarność” poinformowała, iż 18 lutego 2026 r. odbędzie się kolejne spotkanie stron Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy odnośnie negocjacji płacowych. To ważna wiadomość dla pracowników KGHM Polska Miedź.

Przypomnijmy. 30 stycznia 2026 r. uzgodnione zostało wspólne stanowisko związków zawodowych działających w KGHM Polska Miedź.

Wśród postulatów znalazły się:

- Podwyższenie stawek płac zasadniczych o 8 proc. dla wszystkich pracowników od 1 stycznia 2026 r.

- Od 1 kwietnia 2026 r. uruchomione zostaną przeszeregowania w Oddziałach, które obejmą 20 proc. załogi. Zasady przeszeregowań uzgodnione zostaną pomiędzy poszczególnymi pracodawcami i zakładowymi organizacjami związkowymi.

- Na bazie wyników produkcyjnych i finansowych za I półrocze, strony dokonają analizy kształtowania się płac w spółce pod kątem realizacji postulatu o co najmniej 8-procentowym wzroście średniej płacy ogółem w 2026 r. w stosunku do roku poprzedniego.

30 stycznia pismo, podpisane przez przedstawicieli kilkunastu związków zawodowych, trafiło do zarządu KGHM Polska Miedź.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Akcjonariusze Stalexportu Autostrady zdecydowali o obniżeniu kapitału zakładowego

Walne zgromadzenie spółki Stalexport Autostrady zdecydowało w środę o zmniejszeniu kapitału zakładowego poprzez obniżenie wartości nominalnej akcji z 75 gr do 1 gr. W ten sposób w połowie 2027 r. do podziału między akcjonariuszy spółki mają trafić blisko 183 mln zł.

Będzie system alarmowy na telefon w przypadku zagrożenia? Minister jest na "tak"

Minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski opowiada się za wprowadzeniem systemu alarmowego na telefon w przypadku zagrożenia. Chodzi o system Cell Broadcast, który jest wykorzystywany m.in. na Ukrainie. Jak mówił w środę minister, MSWiA w tym kierunku powinno działać, a resort cyfryzacji będzie pomagał.

Historyczny krok w polskiej energetyce. Rozpoczynają się prace przy budowie elektrowni jądrowej

Budowa pierwszej polskiej elektrowni jądrowej oficjalnie wkroczyła w kolejny etap. Generalny wykonawca – Bechtel – przejął w środę, 5 sierpnia 2026 r., od Polskich Elektrowni Jądrowych (PEJ) zarządzanie terenem inwestycji w gminie Choczewo. Jednocześnie ruszają szeroko zakrojone prace ziemne, które zrealizuje Budimex SA, jedna z największych firm budowlanych w kraju. To wyraźny sygnał, że projekt przechodzi z fazy przygotowań do realnych działań w terenie.

Greenpeace Polska chce uczestniczyć w obronie zakazu importu rosyjskiego gazu przed TSUE

Fundacja Greenpeace Polska złożyła wniosek o dołączenie do postępowania przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej, w którym należąca do Gazpromu spółka Nord Stream 2 AG zaskarżyła unijny zakaz importu rosyjskiego gazu - podała organizacja.