Jakie korzyści mamy ze spożywania pyłku kwiatowego? Otóż: zapobiega krzywicy, wypadaniu zębów, krwawieniu dziąseł, bezpłodności u mężczyzn, zanikowi mięśni, niedokrwistości, łuszczeniu naskórka, łojotokowi, przeziębieniom, bólom głowy, wzmacnia odporność organizmu, sprzyja zachowaniu normalnej wagi, reguluje pracę wątroby, żołądka, nerek, układu nerwowego, jest lekiem antydepresyjnym, przeciwmiażdżycowym, obniża poziom cukru, normalizuje pracę układu oddechowego i, co ciekawe, ma również działanie antyalergiczne. Zapewniam, że to jednak nie wszystkie jego zalety.
Składniki: 1 szklanka herbaty z melisy i lipy, 1-2 łyżeczki miodu, 0,5 łyżeczki pyłku kwiatowego, 50 ml przegotowanej letniej wody.
Sposób przygotowania: W 50 ml wody rozpuścić pyłek kwiatowy. Do zaparzonego nieco przestudzonego naparu ziołowego dodać miód i rozpuszczony pyłek. Pić na czczo lub pomiędzy posiłkami zamiast tradycyjnej herbaty.
Wyjątkowa wystawa w Bieruniu. Odkryj fascynujące tajemnice KWK Piast
Na rynku w Bieruniu stanęła plenerowa wystawa „Bieruńsko gruba. Moje miejsce na ziemi”. Ekspozycja, którą można oglądać od 20 czerwca, przedstawia historię KWK Piast oraz losy lokalnej społeczności związanej z zakładem. Prezentowane są na niej materiały archiwalne oraz fotografie autorstwa Tomasza Liboski.