Napieralski o ochronie środowiska i energii odnawialnej

O ochronie środowiska, stosowaniu energii odnawialnej i nowych technologiach energetycznych mówił w sobotę kandydat SLD na prezydenta Grzegorz Napieralski, który odwiedził Ośrodek Szkoleniowo Badawczy w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi pod Szczecinem.


Napieralski spotkał się z naukowcami z tej placówki.


- W Polsce o ekologii, ochronie środowiska i nowych technologiach mówi się niewiele, a kampania wyborcza jest pozbawiona merytorycznych debat na ten temat - zaznaczył w rozmowie z dziennikarzami kandydat.


Opowiedział się za edukacją ekologiczną. - By chronić środowisko,trzeba najpierw nauczyć się, czym ono jest. Jeśli to zrozumiemy, to łatwiej nam będzie myśleć o różnych rozwiązaniach i łatwiej będzie walczyć o nie. Nie będziemy ulegać pokusie, by myśleć, że to co związane z ochroną środowiska czy energią odnawialną musi być drogie i niedostępne - dodał.

 

Jako przykład podał kolektory słoneczne. Według niego powinny być one w Polsce powszechne.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Zakład produkujący dla górnictwa z olbrzymim wsparciem

Zakład Nitroerg w Bieruniu, spółka z Grupy KGHM, zainwestuje około 300 mln zł w Krupskim Młynie w produkcję materiałów wybuchowych. Nitroerg i Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna podpisały w poniedziałek 3 sierpnia umowę o wsparciu dla inwestycji związanej z budową linii do produkcji pentrytu i heksogenu. Jest to jeden z kluczowych projektów w sektorze obronności.

Jak Konopnicka odwiedziła hutę, a Żeromski dąbrowskich górników

Przemysłowa Dabrowa Górnicza kryje wiele literackich tajemnic. W mieście, gdzie przed 100 laty dominowało hutnictwo i górnictwo regularnie bywali literaci, muzycy czy politycy.

Motyka: System energetyczny przygotowany na upały

Polski system energetyczny jest przygotowany na prognozowane wysokie temperatury powietrza - zapewnił w poniedziałek minister energii Miłosz Motyka. Zwrócił uwagę, że podczas upałów spada wydajność paneli fotowoltaicznych.

Wyniki produkcji przemysłowej pozostaną solidne przez całe lato

Wyniki produkcji przemysłowej pozostaną solidne przez cały okres letni, choć eskalacja konfliktu na Bliskim Wschodzie mogłaby przejściowo zakłócić rozwój przemysłu - wynika z poniedziałkowego komentarza Erste Bank Polska do danych o PMI.