Najnowsze wyniki wyborów

Według najnowszych danych z  ponad 98,9 obwodów do głosowania, podanych w poniedziałek rano przez PKW wynika, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego PO zdobyła 44,39 proc. głosów; PiS 27,41 proc.; SLD-UP 12,33 proc..; PSL 7,03 proc.

Platforma Obywatelska wraz z ogłaszaniem przez PKW kolejnych, coraz pełniejszych wyników wyborów, wciąż zyskuje - i w łącznym poparciu w Polsce, i w liczbie zdobytych mandatów.

Gdyby te dane były podstawą obliczenia podziału mandatów, PO zdobyłaby ich 25 (w porównaniu z wcześniejszymi danymi to wzrost o 1 mandat), PiS 15, SLD-UP 7, a PSL 3.

5-procentowego progu wyborczego nie przekroczyły następujące komitety wyborcze: Porozumienie dla Przyszłości Centrolewica (2,43 proc.), Samoobrona (1,46 proc..); Prawica Rzeczypospolitej (1,96 proc.), Libertas (1,14 proc.), UPR (1,1 proc.), PPP (0,7proc., a także Polska Partia Socjalistyczna (0,02 proc.) i Naprzód Polsko-Piast (0,02 proc.).

Frekwencja wyniosła 24,53 proc.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

7,8 mln zł na rozwój kompetencji w transporcie i energetyce OZE

Ponad 7,8 mln zł może trafić na rozwój kompetencji w transporcie i sektorze OZE w ramach konkursu, którego celem jest ograniczenie niedoboru wykwalifikowanych pracowników w obu branżach - poinformowała w piątek Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Nabór ruszy we wrześniu.

Martwią cię ceny benzyny? Będzie jeszcze gorzej. Podziękuj Trumpowi

Cena ropy w USA zwyżkuje. Inwestorzy obawiają się o ponowne zakłócenia w dostawach wobec zamknięcia cieśniny Ormuz i planów poboru opłat za tranzyt.

Rusza remont skrzyżowania trzech ulic w Katowicach

13 sierpnia rozpoczną się prace związane z przebudową nawierzchni jezdni na skrzyżowaniu ul. Panewnickiej, ul. Medyków i ul. Kijowskiej w Katowicach – informują w katowickim magistracie. Remont został zaplanowany w okresie wakacyjnym, aby ograniczyć utrudnienia dla kierowców. Zakończenie inwestycji przewidziano na koniec sierpnia.

Węgiel, atom czy OZE? Wyniki sondażu o przyszłości energetyki

Na zlecenie fundacji More in Common Polska przeprowadzono sondaż na temat polityki klimatycznej i idealnego miksu energetycznego. Z jakich źródeł, według ankietowanych, powinniśmy czerpać najwięcej energii za 20 lat? Węgiel, atom czy OZE?