Nagroda „Biały węgiel” dla RWE i Kompanii Węglowej
fot: rwe.pl
Od lewej: dr Johannes Lambertz, prezes RWE Power, dr Mirosław Kugiel, prezes Kompanii Weglowej, dr Filip Thon, prezes RWE Polska
fot: rwe.pl
Konkurs organizuje Politechnika Wrocławska w ramach Międzynarodowej Konferencji Naukowo – Technicznej Energetyka 2008. Nagroda przyznawana jest za projekty, wyroby lub technologie nowatorskie w zakresie rozwiązań technicznych, oszczędzania energii, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom grup pracowniczych i klientów.
Statuetkę „Biały Węgiel” za wspólne przedsięwzięcie odebrali: dr Johannes Lambertz, prezes RWE Power, dr Mirosław Kugiel prezes Kompanii Węglowej oraz dr Filip Thon, prezes RWE Polska z rąk prof. Tadeusza Więckowskiego, rektora Politechniki Wrocławskiej oraz prof. Jerzego Buzka, członka Komitetu Honorowego Konferencji, posła parlamentu Europejskiego.
Elektrownia ma powstać na terenie kopalni Piast Ruch II w miejscowości Wola na Śląsku, uruchomienie planowane jest na początek 2015 roku. Zakłada się, że nowa jednostka wytwórcza będzie wykorzystywać lokalne złoża węgla kamiennego.
Czytaj też:
Powstaje wspólna spółka RWE i Kompanii Węglowej do budowy elektrowni