Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

32.72 PLN (-1.12%)

KGHM Polska Miedź S.A.

273.90 PLN (-2.18%)

ORLEN S.A.

133.14 PLN (-2.13%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.68 PLN (-2.95%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.02 PLN (-3.24%)

Enea S.A.

23.28 PLN (-2.10%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.10 PLN (-2.63%)

Złoto

4 854.41 USD (-2.97%)

Srebro

76.23 USD (-3.79%)

Ropa naftowa

109.55 USD (+5.84%)

Gaz ziemny

3.19 USD (+5.03%)

Miedź

5.52 USD (-4.31%)

Węgiel kamienny

128.55 USD (0.00%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

32.72 PLN (-1.12%)

KGHM Polska Miedź S.A.

273.90 PLN (-2.18%)

ORLEN S.A.

133.14 PLN (-2.13%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.68 PLN (-2.95%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.02 PLN (-3.24%)

Enea S.A.

23.28 PLN (-2.10%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.10 PLN (-2.63%)

Złoto

4 854.41 USD (-2.97%)

Srebro

76.23 USD (-3.79%)

Ropa naftowa

109.55 USD (+5.84%)

Gaz ziemny

3.19 USD (+5.03%)

Miedź

5.52 USD (-4.31%)

Węgiel kamienny

128.55 USD (0.00%)

Na Wall Street spada

fot: ARC

Republikanie wzywają do drastycznych cięć wydatków socjalnych, a zwłaszcza do reform federalnych funduszy emerytalnych i ubezpieczeniowych

fot: ARC

Notowania na Wall Street zakończyły się spadkami trzeci dzień z kolei. Wśród inwestorów rosną obawy, że jest coraz bliżej do rozpoczęcia ograniczania luzowania ilościowego.

Na zamknięciu w USA Dow Jones Industrial spadł o 0,31 proc., do 15.470,67 pkt.

Nasdaq Comp. spadł o 0,32 proc., do 3.654,01 pkt.

S&P 500 spadł o 0,38 proc. do 1.690,91 pkt

- Przy obecnych poziomach i zważywszy na to, jak szybko S&P 500 pokonał ostatnie 100 pkt, inwestorzy szukają okazji, by zrealizować zyski - powiedział Chris Bouffard z The Mutual Fund Store. - Generalnie sygnały z gospodarki są ciągle relatywnie dobre, a wyniki spółek stabilne. Zakładałbym, że Fed poczeka z ograniczaniem programu do końca roku - dodał.

We wtorek główne indeksy notowały spadki po wypowiedziach przedstawicieli Fedu, którzy zasugerowali, że program skupu aktywów może być ograniczony już we wrześniu.

Dennis Lockhart, prezes oddziału Fed w Atlancie, powiedział, że bank centralny może rozpocząć ograniczanie programu skupu obligacji już we wrześniu, choć możliwe jest to w każdym momencie przed końcem roku.

W podobnym tonie wypowiedział się potem także Charles Evans, prezes Fed w Chicago, który uważany jest za gołębia.

Z kolei w środę Sandra Pianalto, szef Fedu w Cleveland, powiedziała, że QE3 może być ograniczone, gdy sytuacja na rynku pracy będzie się poprawiać tak jak do tej pory. Nie odniosła się do żadnych ram czasowych.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Legwan szykuje się do skoku, czyli potężne pieniądze dla zbrojeniówki

Spółka Rosomak z Siemianowic Śl. uzyskała wsparcie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na realizację projektu inwestycyjnego, którego celem jest zwiększenie zdolności produkcyjnych zakładu. Decyzję o wsparciu przekazano uroczyście 18 marca w hali Rosomaka, przy udziale ministra finansów i gospodarki Andrzeja Domańskiego.

Rada Wierzycieli krytykuje plan restrukturyzacyjny spółki pracującej dla kopalń

Według Rady Wierzycieli PKP Cargo przyjęte w planie restrukturyzacyjnym spółki założenia wiążą się z "istotnym ryzykiem" braku osiągnięcia prognozowanych wyników, a sam plan powinien zostać zmieniony oraz uszczegółowiony - przekazał przewoźnik we wtorkowym komunikacie giełdowym.

PKP Intercity: W styczniu i lutym odebrało 10 zmodernizowanych wagonów

W styczniu i lutym PKP Intercity odebrało 10 zmodernizowanych wagonów od Pesy oraz Remtraku - poinformowano we wtorkowym komunikacie przewoźnika. Dodano, że z usług PKP Intercity w styczniu i lutym skorzystało łącznie 13,2 mln pasażerów.

w styczniu i lutym w Polsce zarejestrowano blisko 7 tys. w pełni elektrycznych aut

W styczniu i lutym br. w Polsce zarejestrowano blisko 7 tys. aut w pełni elektrycznych; ich łączna ilość zwiększyła się tym samym do ponad 139 tys. - wynika z opublikowanego we wtorek Licznika Elektromobilności. Pod koniec lutego w Polsce działało ponad 12 tys. ogólnodostępnych punktów ładowania.