Na Wall Street solidne wzrosty

fot: Andrzej Bęben/ARC

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 3,76 pkt. (0,03 proc.) do 14.455,82 pkt.

fot: Andrzej Bęben/ARC

Środowa sesja (10 kwietnia) na Wall Street przyniosła kontynuację wzrostów głównych indeksów. Indeks S&P pobił rekord intraday z 2007 roku i znalazł się na najwyższych poziomach w historii.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,88 proc., do 14.802,24 pkt.

Nasdaq zyskał 1,83 proc. i wyniósł 3.297,25 pkt.

Indeks S&P 500 wzrósł o 1,22 proc. i wyniósł na koniec dnia 1.587,73 pkt.

Indeks S&P 500 przekroczył w środę poziom 1.576,09 pkt. - najwyższy intradayowy poziom w swojej dotychczasowej historii, osiągnięty 11 października 2007.

28 marca na zamknięciu indeks S&P 500 wzrósł do poziomu 1.569,08 pkt, bijąc po raz pierwszy w tym roku swój historyczny rekord w cenach zamknięcia z 9 października 2007 r.

Nowe historyczne maksima bije również indeks Dow Jones, który powyżej poziomów z 2007 r. znalazł się na początku marca.

Kilka godzin wcześniej niż planowano opublikowano minutes z marcowego posiedzenia Fedu. Wynika z nich, że kilku członków FOMC było zdania, że amerykański bank centralny powinien zacząć wprowadzać zmiany w programie skupu obligacji w dalszej części tego roku, a zakończyć go do końca roku.

Członkowie FOMC w trakcie ostatniego posiedzenia wyrazili swoje obawy o niepożądane skutki polityki luzowania ilościowego, jeśli miałaby ona być utrzymana zbyt długo. Obawy te obejmują ryzyko destabilizacji systemu finansowego oraz nagły wzrost stóp procentowych oraz inflacji - napisano w minutes.

Prezydent USA Barack Obama przedstawił w środę plan przyszłorocznego budżetu, który zakłada redukcję deficytu do 4,4 proc. PKB. By zademonstrować wolę kompromisu z Republikanami, proponuje redukcję wydatków socjalnych, jak emerytury i opieka zdrowotna dla starszych.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Saługa: Naszą ambicją jest, żeby przemysł nadal był na Śląsku

Marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa stwierdził, że śląski przemysł musi dostosować się do pędzącego świata.

Huta Częstochowa zakończyła remonty i uruchomiła już produkcję zbrojeniową

Huta Częstochowa zakończyła prowadzone od maja tzw. remonty średnie stalowni oraz walcowni i przywraca pełną produkcję - poinformował  prezes huty Adrian Sienicki. Zaznaczył, że huta uruchomiła już produkcję zbrojeniową.

Studenci w Koksowni Przyjaźń. Zobaczyli mieszankę wsadową i baterie koksownicze

Jaką drogę musi pokonać bryła węgla, aby stała się jednym z najważniejszych surowców dla światowego hutnictwa? Odpowiedź na to pytanie poznawali studenci Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego podczas wizyty w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej należącej do JSW Koks.

Pół miliarda złotych na inwestycje. Nowy biznesplan WĘGLOKOKSU dla hutnictwa

W Hucie Łabędy w Gliwicach podpisano zaktualizowany biznesplan dla segmentu hutniczego Grupy Kapitałowej WĘGLOKOKS.