Na Wall Street skończyła się seria wzrostów

Choć piątkowa, 22 listopada, sesja przyniosła zwyżkę kursów, to w perspektywie tygodnia najważniejsze amerykańskie indeksy znalazły się na minusie. W porównaniu do poprzedniego piątku S&P 500 stracił 0,32 proc., kończąc tym samym serię sześciu kolejnych wzrostowych tygodni.

Indeks S&P 500 wzrósł w piątek o 0,22 proc., Dow Jones Industrial zwyżkował o 0,39 proc., a na Nasdaq poszedł w górę o 0,16 proc.

W grupie największych spółek ponad 1 proc. zwyżkowały notowania Johnson&Johnson, Boeinga, 3M i Pfizera.

Akcje Nordstrom wzrosły o 10,6 proc. po tym, jak spółka podała, że w III kw. zysk na akcję wyniósł 81 centów wobec oczekiwanych 64 centów.

Ponad 6 proc. potaniały akcje Tesli. CEO spółki Elon Musk zaprezentował w czwartek nowego pickupa Cybertruck twierdząc, że szyby w nowym samochodzie są kuloodporne. Podczas demonstracji okazało się jednak, że tak nie jest - gdy jeden z uczestników prezentacji rzucił w okno samochodu metalową kulą, szyba pękła. Produkcja Cybertrucka ma się rozpocząć w 2021 roku, auto ma kosztować 39.900 USD.

Do realizacji zysków w mijającym tygodniu skłonić mogły obawy w wyniki negocjacji handlowych między USA i Chinami.

Prezydent USA Donald Trump powiedział w piątkowym wywiadzie dla Fox News, że umowa handlowa z Chinami jest "bardzo blisko".

- Potencjalnie mamy umowę handlową, jest bardzo blisko, on [prezydent Chin Xi Jinping] chcę podpisać tę umowę dużo bardziej niż ja - powiedział Trump.

Prezydent USA dodał, że poinformował prezydenta Chin, że "umowa nie może być równa dla obu stron".

Chiny chcą osiągnąć porozumienie z USA i starają się uniknąć wojny handlowej, ale nie boją się również podejmować środków odwetowych, gdy jest to konieczne - oświadczył w piątek przywódca ChRL Xi Jinping.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

JSW: Jest decyzja o dalszym istnieniu spółki

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie JSW Koks podjęło uchwałę w sprawie dalszego istnienia spółki. To informacja, która pojawiła się w raporcie bieżącym opublikowanym przez Jastrzębską Spółkę Węglową.  

Na Wall Street sesja z przewagą spadków

Poniedziałkowa sesja na Wall Street zakończyła się przewagą spadków wśród głównych indeksów. W centrum uwagi inwestorów w tym tygodniu będą kwartalne wyniki Nvidii oraz wystąpienie prezesa Fed Kevina Warsha.

Wakacje nie powstrzymały Polaków. Są lipcowe dane GUS o zakupach

Sprzedaż detaliczna w lipcu wzrosła o 3,9 proc. rok do roku, a w porównaniu do czerwca o 2,2 proc. – podał Główny Urząd Statystyczny.

Domański: Odblokowujemy kapitał, uruchamiamy strategiczne projekty

Rząd postawił na inwestycje; dziś widać efekty - ocenił minister finansów i gospodarki Andrzej Domański, komentując poniedziałkowe dane GUS. Dodał, że rząd odblokowuje kapitał, uruchamia strategiczne projekty oraz daje firmom przestrzeń do wzrostu.