Na Wall Street S&P 500 i Nasdaq z nowymi rekordami

Giełdy na Wall Street zanotowały we wtorek, 12 listopada, niewielkie zmiany, ale S&P 500 oraz Nasdaq Composite raz kolejny w ostatnich dniach pobiły historyczne rekordy. Inwestorzy czekali na wystąpienie prezydenta Trumpa, ale nie przyniosło ono przełomowych informacji o stanie rozmów między Waszyngtonem a Pekinem.

Dow Jones Industrial na zamknięciu nie zmienił się i wyniósł 27 691,49 pkt.

S&P 500 zyskał 0,16 proc. i wyniósł 3091,84 pkt.

Nasdaq Comp. poszedł w górę 0,26 proc., do 8486,09 pkt.

Akcje Linde rosły 1,5 proc. - skorygowany zysk na akcję w trzecim kwartale wyniósł 1,94 USD vs konsensus rynkowy 1,78 USD.

Notowania Advance Auto Parts spadły 7,5 proc. - spółka podała w raporcie za trzeci kwartał, że wzrost sprzedaży był niższy od oczekiwań.

Źródła podają, że administracja prezydenta USA Donalda Trumpa może odłożyć w czasie decyzję w sprawie nałożenia ceł na auta importowane do USA z Europy.

"Decyzja w tej sprawie może zostać odłożona, ponieważ wysiłki podejmowane przez niemieckie firmy motoryzacyjne, mające na celu podkreślenie ich nowych inwestycji w Stanach Zjednoczonych, pomogły w negocjacjach" - podały źródła zbliżone do Białego Domu.

We wtorek prezydent USA Donald Trump podczas lunchu w Klubie Gospodarczym w Nowym Jorku zastrzegł, że jeśli nie dojdzie do porozumienia handlowego między Waszyngtonem a Pekinem, to podniesie on kolejny raz cła. Nazwał on Chińczyków "oszustami", chociaż za problemy w relacjach handlowych obu państw obwinił też swoich poprzedników na stanowisku prezydenta.

- Odkąd Chiny weszły do WTO w 2011 r., nikt nie manipulował lepiej ani bardziej nie wykorzystał Stanów Zjednoczonych - powiedział Trump.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Ile wyniesie wzrost PKB w 2026 roku? Prognoza PKO BP

Wzrost PKB w 2026 r. wyniesie 3,5 proc., a w 2027 r. spowolni do 2,8 proc. ze względu na spadek inwestycji po zakończeniu Krajowego Planu Obudowy - prognozują ekonomiści banku PKO BP.

Saługa: Naszą ambicją jest, żeby przemysł nadal był na Śląsku

Marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa stwierdził, że śląski przemysł musi dostosować się do pędzącego świata.

Huta Częstochowa zakończyła remonty i uruchomiła już produkcję zbrojeniową

Huta Częstochowa zakończyła prowadzone od maja tzw. remonty średnie stalowni oraz walcowni i przywraca pełną produkcję - poinformował  prezes huty Adrian Sienicki. Zaznaczył, że huta uruchomiła już produkcję zbrojeniową.

Studenci w Koksowni Przyjaźń. Zobaczyli mieszankę wsadową i baterie koksownicze

Jaką drogę musi pokonać bryła węgla, aby stała się jednym z najważniejszych surowców dla światowego hutnictwa? Odpowiedź na to pytanie poznawali studenci Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego podczas wizyty w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej należącej do JSW Koks.