Na Wall Street małe zmiany

Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła niewielkie zmiany indeksów, S&P zakończył dzień na nowych maksimach. Inwestorów rozczarowały wyniki spółek technologicznych, zwłaszcza Microsoftu.

Na zamknięciu w USA Dow Jones Industrial spadł o 0,03 proc., do 15.543,74 pkt.

Nasdaq Comp. spadł o 0,66 proc., do 3.587,61 pkt.

S&P 500 wzrósł o 0,16 proc. do 1.692,09 pkt.

To był czwarty wzrostowy tydzień dla DJI i S&P 500. Od początku 2013 roku Dow zyskał już 18 proc., a S&P 500 - 20 proc. Po raz pierwszy w historii wartość spółek wchodzących w skład indeksu S&P 500 przekroczyła 15 bilionów dolarów.

W czwartek wieczorem, po zamknięciu sesji, słabsze od oczekiwań wyniki podały amerykańskie koncerny informatyczne Google i Microsoft.

Zysk na akcję Google w drugim kwartale 2013 roku wyniósł 9,56 USD i okazał się niższy od oczekiwań analityków, którzy szacowali go na 10,78 USD na akcję. Przychody Google w drugim kwartale sięgnęły 14,11 mld USD, a rynek oczekiwał przychodów na poziomie 14,41 mld USD.

Zysk na akcję Microsoftu w IV kwartale roku obrotowego wyniósł 66 centów, przy oczekiwaniach na 75 centów. Natomiast przychody spółki sięgnęły 19,9 mld dolarów, wobec oczekiwanych przez rynek 20,7 mld dolarów.

Papiery Microsoftu objęte były dużą przeceną, w ciągu dnia taniały nawet o kilkanaście procent.

- Wydaje się, że w przypadku spółek technologicznych oczekiwania nie były wystarczająco zredukowane - powiedział Eric Kuby z North Star Investment Management Corp.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Ze spółki pracującej dla kopalń do zarządu państwowego giganta

Minister Aktywów Państwowych w imieniu Skarbu Państwa powołał w poniedziałek Dianę Batko do zarządu Orlenu - poinformowała spółka w komunikacie giełdowym. Batko pracowała wcześniej m.in. w PKP Cargo.

Zaleją nas chińskie auta? Unia nie zatrzyma tej ekspansji w motoryzacji

Chiny są zbyt wielkim graczem, by można było zastopować ich motoryzacyjną ekspansję w Europie - powiedział Tomasz Bęben, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM). Wskazał jednak, że UE może ograniczyć uzależnienie od Kraju Środka i zadbać o uczciwą konkurencję.

Ile wyniesie wzrost PKB w 2026 roku? Prognoza PKO BP

Wzrost PKB w 2026 r. wyniesie 3,5 proc., a w 2027 r. spowolni do 2,8 proc. ze względu na spadek inwestycji po zakończeniu Krajowego Planu Obudowy - prognozują ekonomiści banku PKO BP.

Saługa: Naszą ambicją jest, żeby przemysł nadal był na Śląsku

Marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa stwierdził, że śląski przemysł musi dostosować się do pędzącego świata.