Na Wall Street czekają już na Nowy Rok

Poniedziałek, 30 grudnia, na Wall Street był spokojny, a indeksy poruszały się wokół poziomów z poprzedniej sesji. Indeks Dow zanotował najwyższy poziom w historii, a dla S&P 500 kończy się najlepszy rok od 1997 roku.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 25,88 pkt. (0,16 proc.) do 16.504,29 pkt.

S&P 500 stracił 0,33 pkt. (0,02 proc.) i wyniósł 1.841,07 pkt.

Nasdaq Composite obniżył się o 2,40 pkt.(0,06 proc.) do 4.154,20 pkt.

- To był bardzo spokojny dzień. Obroty były wyjątkowo niskie - podsumował poniedziałkową sesję Darrell Cronk, główny dyrektor inwestycyjny z Wells Fargo Private Bank.

John Carey, dyrektor inwestycyjny z Pioneer Investment Management, uważa, że podobnie spokojna sesja będzie we wtorek, gdyż inwestorzy będą już czekali na sylwestrową zabawę i na nowy rok.

W centrum uwagi były najnowsze dane makroekonomiczne, ale ich publikacja nie zmieniła obrazu rynku.

Wskaźnik aktywności wytwórczej Dallas Fed wzrósł w grudniu do 3,1 pkt. W listopadzie odnotowano wskaźnik na poziomie 1,9 pkt. Ankietowani przez agencję Bloomberg analitycy spodziewali się wskaźnika na poziomie 4,0 pkt.

Liczba umów na sprzedaż domów, podpisanych w listopadzie przez Amerykanów wzrosła miesiąc do miesiąca o 0,2 proc. - podało Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Handlu Nieruchomościami (National Association of Realtors). Analitycy z Wall Street spodziewali się, że liczba umów na sprzedaż domów wzrośnie o 1,0 proc. miesiąc do miesiąca.

Indeks S&P 500 zyskał w tym roku 29 proc. i jest to najlepszy wynik tego indeksu od 1997 r. Zwyżka Dow Jones w tym roku wyniosła prawie 26 proc., co w przypadku indeksu oznacza najlepszy wynik od 1996 r.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wakacje we wrześniu nawet o ponad 30 proc. tańsze niż w sierpniu

Pobyt w popularnych hotelach we wrześniu może być nawet o ponad 30 proc. tańszy niż w sierpniu; rośnie też popularność wyjazdów poza wakacyjnym szczytem - wynika z analiz firm z branży turystycznej. Po sezonie turyści wybierają głównie słoneczne kierunki - m.in. Grecję, Turcję, Egipt i Włochy.

Minister Balczun o planie dla spółek Skarbu Państwa. „Inspirujemy się najlepszymi praktykami zagranicznymi”

Minister aktywów państwowych Wojciech Balczun zapowiedział, że porządkowanie portfela firm należących do Skarbu Państwa będzie kontynuowane. 

Pracę ma znaleźć nawet 500 osób. Jelcz rekrutuje do zakładu w Raciborzu

Trwa rekrutacja do raciborskiej fabryki Jelcza. Poszukiwani są specjaliści na różne stanowiska.

Na Wall Street małe zmiany, rynek czekał na wyniki Nvidii

Środa na Wall Street zakończyła się małymi zmianami głównych indeksów. W centrum uwagi inwestorów były najnowsze dane o inflacji w Stanach Zjednoczonych. Rynek czekał też na publikację wyników kwartalnych przez Nvidię, co nastąpi po zamknięciu sesji.