Multimedialna wycieczka do lasu karbońskiego

Tajemnice lasu karbońskiego to tytuł kolejnej wystawy, którą przygotowało Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

- Nie zabraknie na niej informacji na temat powstawania pokładów węgla kamiennego, tablic stratygraficznych ilustrujących dzieje roślin i zwierząt w okresie karbonu, fragmentów paprotników, skrzypów i widłaków, oryginalnych skamieniałości jak i rekonstrukcji elementów fauny i flory lasu karbońskiego – zapewnia Beata Stefaniak-Siobowicz z Działu Naukowo-Oświatowego zabrzańskiego MGW.

Prawdziwą atrakcją wystawy będą specjalne efekty, dzięki którym przybliżona zostanie atmosfera panującą w magicznym lesie. Za sprawą ruchomych obrazów i dźwięków odtworzona zostanie burza w lesie karbońskim, podmuch wiatru, struktura i zapach runa leśnego, które z pewnością zaskoczą zwiedzających swoim autentyzmem. Multimedialna ekspozycja skierowana jest do odbiorców zainteresowanych dziejami epoki karbonu w każdym wieku.

Otwarcie w środę 15 grudnia o godz. 11.00. Na dobry początek zaplanowano wykład dr. Andrzeja Boczarowskiego z Wydziału Nauk o Ziemi z Uniwersytetu Śląskiego. Odbędzie się on w nowej, multimedialnej ekspozycji w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Powstanie tablica upamiętniająca internowanych w Zabrzu-Zaborzu. „Zadbamy o pamięć osób, którym zawdzięczamy wolność"

Jak poinformowała śląsko-dąbrowska "Solidarność", przy bramie prowadzącej do Zakładu Karnego w Zabrzu umieszczona zostanie tablica upamiętniająca osoby internowane po wprowadzeniu stanu wojennego w grudniu 1981 roku. 

Fot glowne 2026 08 13 Nettg 00

Kopalnia Soli „Wieliczka” – jedna wycieczka, setki wrażeń!

Podróże czy edukacja? Połącz jedno i drugie, zabierz swoją klasę na szkolną wyprawę do Kopalni Soli „Wieliczka”. Zamiast lekcji aktywna nauka podczas zwiedzania. Wybierz trasę idealną do wieku uczniów i posiadanej przez nich wiedzy.

Małysz nadal przyciąga. Tysiące osób odwiedziło już centrum narciarstwa jego imienia

W ciągu miesiąca ponad 5 tysięcy osób odwiedziło Beskidzkie Centrum Narciarstwa im. Adama Małysza w Wiśle. Nowa atrakcja turystyczna przyciągnęła zarówno mieszkańców, jak i turystów z Polski oraz zagranicy. – Nazwisko Adama Małysza wciąż ma w sobie magię i nadal przyciąga ludzi - mówi Tadeusz Papierzyński, prezes spółki Baseny Wisła, która zarządza obiektem.

1

Oktoberfest w beskidzkim wydaniu. Pomysł na integrację firmową w Hotelu*** NAT Wisła

Szukasz pomysłu na oryginalne spotkanie dla pracowników, integrację zespołu albo nieformalne wydarzenie dla klientów? Jesienny wyjazd w klimacie Oktoberfestu może być świetną alternatywą dla tradycyjnej kolacji firmowej. Hotel*** NAT Wisła zaprasza na wyjątkową imprezę OKTOBER w Malince, gdzie bawarski klimat spotyka się z tyrolską atmosferą, góralską gościnnością i beskidzkimi smakami.